نحوه شهادت سه تن از مدافعان حرم ایرانی در حلب سوریه

eagle آبان ۲۵, ۱۳۹۵ 0

با شهادت جواد جهانی یکی دیگر از بسیجیان مشهدی در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س)، حاج احمد واعظی مداح انقلابی کشورمان، که خود نیز برای دفاع از حرم­ آل­ الله به جمع مدافعین حرم پیوسته است خود را به مجلس وداع با پیکر مطهر این شهید رساند و نحوه شهادت این فرمانده دلاور خراسانی و شهیدان حسین هریری و حسین بشیری را روایت کرد.

 

 

در مراسم وداع با پیکر مطهر شهید جواد جهانی مسئول اطلاعات تیپ یک لشکر فاطمیون حاج احمد واعظی نحوه شهادت این شهید عالی­ قدر و حسین هریری مسئول تخریب قرارگاه فاطمیون در حلب و پاسدار شهید محمد حسین بشیری را بیان کرد.

وی گفت: روز قبل از شهادت این عزیزان، دشمن روی منطقه آتش می ­ریخت. قرار بود عملیاتی هم انجام بشه، من به شهید جهانی گفتم بچه ­ها را جمع کن تا توسلی داشته باشیم. موقع روضه جواد پیش من نشسته بود و حال عجیبی داشت و گریه زیادی کرد و حتی موقع سینه­ زنی حال و هوای خاصی داشت. حسین هریری هم همینطور بود و نمی­ دونستم که این آخرین روضه و سینه­ زنیشون است.

واعظی ادامه داد: بعد مراسم، جواد و حسین هریری پیشم اومدن و با من شوخی می­ کردن. اونا می­ گفتن حاجی حالا که اومدی اینجا پیش ما، حساب ما با بقیه فرق می­ کنه. اگر مشهد رفتی و بهتون زنگ زدیم جواب تلفنمون را بده. بعد جواد موبایلش را در آورد و با شوخی به من گفت قبل شهادت اگه صحبتی داری بگو. بعد از چند لحظه گوشیش را کنار گذاشت و بهم گفت اگه من شهید شدم میای تو مراسمم بخونی. بهش گفتم شما حالا حالاها باید باشید و خدمت کنید و بعد مثل حبیب­ بن­ مظاهر شهید بشید.

گذشت تا اینکه فردای آن روز حسین هریری و محمد حسین بشیری با نام جهادی سید عماد برای پاکسازی منطقه از تله­ های انفجاری گذاشته شده توسط داعش در منطقه راهی شدند و جواد هم همراهشون رفت.

مثل اینکه حین پاکسازی منطقه، یکی از اهالی آنجا از آنها می­ خواهد که برای پاکسازی محل سکونتش بروند. تله­ های انفجاری که در آنجا کار گذاشته شده بود چند تا بوده که به هم سری شده بود و آنها این مطلب را نمی­ دانستند. حسین هریری مشغول خنثی سازی می­ شود که تله­ ها با هم عمل می­ کنند و منفجر می­شن. طلبه ­ای که آنها را همراهی کرده بود و از نزدیک شاهد این ماجرا بود می­ گفت حسین هریری که از دو عزیز دیگه به تله انفجاری نزدیکتر بود در دم به شهادت رسید از جواد جهانی هم خون می­ رفت اما لبخند بر لب داشت و محمد حسین بشیری هم ذکر یا حسین را بر لب داشت و بعد فرازهایی از زیارت عاشورا را تا آنجا که توان داشت خواند و یک یاحسین گفت و به شهادت رسید.

در ادامه حاج احمد واعظی گفت شهید جواد جهانی می­ گفت هر زمان خواستید یاد من کنید ذکر یا زهرا(س) را بر زبان جاری کنید.

در پایان، حاج احمد واعظی ابیات زیر را که با زمزمه یازهرا(س) شرکت ­کنندگان همراه بود تقدیم عقیله بنی ­هاشم حضرت زینب کبری(س) کرد.

ای که روی دوش منِ تا به قیامت عَلمِت

دست خدا پشت سر مدافعان حرم

روبروی گنبد تو همیشه تعظیم می­ کنم

برا دفاع از حرمت جونم و تقدیم می­ کنم

روزای من با حسرت زیارت تو شب می­ شه

شهادتین آخرم لبیک یا زینب می­ شه

چیکار کنم که خاک غم، نشینه رو مرقد تو

باد مخالف نزنه به پرچم گنبد تو

روی خون رفیقم، مگه می­ شه پا بگذارم

مگه می­ شه که لحظه ­ای حرم را تنها بگذارم

دلم می­ خواد هر جا می­ رم عشق تو را جار بزنم

تو دهن دشمنا با دست علمدار بزنم

اونا که هر دفعه میان بهم می ­گن دیگه نرو

ی روز رو سنگ قبر من می ­نویسند اسم تو رو

مثل حسین هریری می­ خوام که رو سپید بشم

ی روزی مثل سید جواد تو راه تو شهید بشم

سید و اهل کرمی پاشو به ما یک نگاه کن

سید جواد جهانی برای ما هم دعا کن

گفتی به من می­ خوام برم با چشم تر با دل خون

گفتی کنار پیکرم روضه مادر را بخون

دفاع پرس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::