Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

نحوه شهادت سه تن از مدافعان حرم ایرانی در حلب سوریه

با شهادت جواد جهانی یکی دیگر از بسیجیان مشهدی در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س)، حاج احمد واعظی مداح انقلابی کشورمان، که خود نیز برای دفاع از حرم­ آل­ الله به جمع مدافعین حرم پیوسته است خود را به مجلس وداع با پیکر مطهر این شهید رساند و نحوه شهادت این فرمانده دلاور خراسانی و شهیدان حسین هریری و حسین بشیری را روایت کرد.

 

 

در مراسم وداع با پیکر مطهر شهید جواد جهانی مسئول اطلاعات تیپ یک لشکر فاطمیون حاج احمد واعظی نحوه شهادت این شهید عالی­ قدر و حسین هریری مسئول تخریب قرارگاه فاطمیون در حلب و پاسدار شهید محمد حسین بشیری را بیان کرد.

وی گفت: روز قبل از شهادت این عزیزان، دشمن روی منطقه آتش می ­ریخت. قرار بود عملیاتی هم انجام بشه، من به شهید جهانی گفتم بچه ­ها را جمع کن تا توسلی داشته باشیم. موقع روضه جواد پیش من نشسته بود و حال عجیبی داشت و گریه زیادی کرد و حتی موقع سینه­ زنی حال و هوای خاصی داشت. حسین هریری هم همینطور بود و نمی­ دونستم که این آخرین روضه و سینه­ زنیشون است.

واعظی ادامه داد: بعد مراسم، جواد و حسین هریری پیشم اومدن و با من شوخی می­ کردن. اونا می­ گفتن حاجی حالا که اومدی اینجا پیش ما، حساب ما با بقیه فرق می­ کنه. اگر مشهد رفتی و بهتون زنگ زدیم جواب تلفنمون را بده. بعد جواد موبایلش را در آورد و با شوخی به من گفت قبل شهادت اگه صحبتی داری بگو. بعد از چند لحظه گوشیش را کنار گذاشت و بهم گفت اگه من شهید شدم میای تو مراسمم بخونی. بهش گفتم شما حالا حالاها باید باشید و خدمت کنید و بعد مثل حبیب­ بن­ مظاهر شهید بشید.

گذشت تا اینکه فردای آن روز حسین هریری و محمد حسین بشیری با نام جهادی سید عماد برای پاکسازی منطقه از تله­ های انفجاری گذاشته شده توسط داعش در منطقه راهی شدند و جواد هم همراهشون رفت.

مثل اینکه حین پاکسازی منطقه، یکی از اهالی آنجا از آنها می­ خواهد که برای پاکسازی محل سکونتش بروند. تله­ های انفجاری که در آنجا کار گذاشته شده بود چند تا بوده که به هم سری شده بود و آنها این مطلب را نمی­ دانستند. حسین هریری مشغول خنثی سازی می­ شود که تله­ ها با هم عمل می­ کنند و منفجر می­شن. طلبه ­ای که آنها را همراهی کرده بود و از نزدیک شاهد این ماجرا بود می­ گفت حسین هریری که از دو عزیز دیگه به تله انفجاری نزدیکتر بود در دم به شهادت رسید از جواد جهانی هم خون می­ رفت اما لبخند بر لب داشت و محمد حسین بشیری هم ذکر یا حسین را بر لب داشت و بعد فرازهایی از زیارت عاشورا را تا آنجا که توان داشت خواند و یک یاحسین گفت و به شهادت رسید.

در ادامه حاج احمد واعظی گفت شهید جواد جهانی می­ گفت هر زمان خواستید یاد من کنید ذکر یا زهرا(س) را بر زبان جاری کنید.

در پایان، حاج احمد واعظی ابیات زیر را که با زمزمه یازهرا(س) شرکت ­کنندگان همراه بود تقدیم عقیله بنی ­هاشم حضرت زینب کبری(س) کرد.

ای که روی دوش منِ تا به قیامت عَلمِت

دست خدا پشت سر مدافعان حرم

روبروی گنبد تو همیشه تعظیم می­ کنم

برا دفاع از حرمت جونم و تقدیم می­ کنم

روزای من با حسرت زیارت تو شب می­ شه

شهادتین آخرم لبیک یا زینب می­ شه

چیکار کنم که خاک غم، نشینه رو مرقد تو

باد مخالف نزنه به پرچم گنبد تو

روی خون رفیقم، مگه می­ شه پا بگذارم

مگه می­ شه که لحظه ­ای حرم را تنها بگذارم

دلم می­ خواد هر جا می­ رم عشق تو را جار بزنم

تو دهن دشمنا با دست علمدار بزنم

اونا که هر دفعه میان بهم می ­گن دیگه نرو

ی روز رو سنگ قبر من می ­نویسند اسم تو رو

مثل حسین هریری می­ خوام که رو سپید بشم

ی روزی مثل سید جواد تو راه تو شهید بشم

سید و اهل کرمی پاشو به ما یک نگاه کن

سید جواد جهانی برای ما هم دعا کن

گفتی به من می­ خوام برم با چشم تر با دل خون

گفتی کنار پیکرم روضه مادر را بخون

دفاع پرس

No comments yet.

Leave a Comment