Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

مزار شیردل ایرانی در وادی‌السلام/ اربعین سری به این شهید بزنید +عکس

با پرس و جو توانستیم قبر شهید ذوالفقاری را پیدا کنیم. تا رسیدیم مرد میان سالی را دیدیم که روی قبر خود را انداخته و گریه می کند سوال کردم آیا شهید را می شناختید. گفت راستش نه فقط خدا کند شهید ما را بشناسد.

قسمتی از وصیت نامه:
اینجانب محمدهادی ذوالفقاری وصیت می‌کنم که من را در ایران دفن نکنند، اگر شد ببرند امام رضا(ع) طواف بدهند و برگردانند و در نجف و سامرا و کربلا و کاظمین طواف بدهند و در وادی‌السلام دفن کنند.

 

دوست دارم نزدیک امام باشد و تمام مستحبات انجام شود. در داخل و دور قبر من سیاهی بزنند و دستمال گریه مشکی و غیره مثل تربت بگذارند.

 

داخل قبر من مثل حسینیه شود و اگر شد جایی که سرم می‌خورد به سنگ لحد، یک اسم حضرت زهرا(س) بگذارند که اگر سرم خورد به آن سنگ آخ نگویم و بگویم یا زهرا(س)
بالای سر من روضه و سینه‌زنی بگیرند و موقع دفن من پرچم بالای قبرم قرار بگیرد و در زیر پرچم من را دفن کنید. زیاد یاحسین(ع) بگویید و برای من مجلس عزا نگیرید، چون من به چیزی که می‌خواستم رسیدم. برای امام حسین(ع) و حضرت زهرا(س) مجلس بگیرید و گریه کنید.

 

(من را) رو به قبله صحیح دفن کنید، چون قبله در نجف اختلاف دارد. روی سنگ قبرم اسم من را نزنید و بنویسید که اینجا قبر یک آدم گناه کار است. یعنی العبد الحقیر المذنب و یا مثل این. پیراهن مشکی هم بگذارید داخل قبر.
وصیتم به مردم ایران و در بعضی از قسمت‌ها برای مردم عراق این است که من الان حدود سه سال است که خارج از کشورم زندگی‌ می‌کنم، مشکلات خارج کشور بیشتر از داخل کشور است، قدر کشورمان را بدانند و پشت سر ولی فقیه باشند.

 

نجف شهری است که مثل تصفیه‌کُن است گناه‌ها را به سرعت از آدم می‌گیرد و جای گناهان ثواب می‌دهد. این مولای ما خیلی مهربان است./ مشرق

 

2 Responses to “مزار شیردل ایرانی در وادی‌السلام/ اربعین سری به این شهید بزنید +عکس”

 1. حمید
  آبان ۲۳, ۱۳۹۵ at ۲۳:۱۴ #

  خوشابحالت شهید شماهم دست ماروبگیر بیمعرفتیه اگه صدای مارونشنوی راست گفت اگه نشهدافکرکنیدیه روزی شهیدمیشویدحقاکه شهیدشهیدت میکند یاعلی

 2. جواد
  آبان ۲۵, ۱۳۹۵ at ۰۹:۲۱ #

  کلنا فداک یا زینب
  یا للشهدآء کونوا شفعائی عندالله
  وامانده ام جامانده ام یا لیتنا کنا معک

Leave a Comment