Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

مجتمع مهم «۱۰۷۰» در جنوب حلب آزاد شد +نقشه

ارتش سوریه ونیروهای مقاومت امروز در جنوب و جنوب غرب شهر حلب عملیات غافلگیرانه‌ای را علیه ائتلاف جیش الفتح آغاز کردند.

یک منبع میدانی به بین الملل فارس اعلام کردند که مجتمعهای مسکونی «۱۰۷۰» در جنوب شهر حلب آزاد شده است.

به گفته این منبع، درگیریها هنوز در این منطقه شدید است و نیروهای مقاومت در حال تثبیت مواضع خود هستند.

این منبع همچنین تصریح کرد، عملیات پیشروی نیروهای سوری و مقاومت پس از آزادسازی مجتمعهای راهبردی ۱۰۷۰به سمت ارتفاع «البطیخ» و مدرسه الحکمه ادامه دارد.

با ازادسازی ارتفاع موته شهرک راشدین ۵ هم زیر اتش نیروهای مقاومت قرار گرفته است.

رزمندگان مقاومت حزب الله و ارتش سوریه نیروها از این ارتفاع در حال پیشروی به سوی منطقه راشدین ۵ هستند.

این منبع میدانی افزود: نیروهای مقاومت تاکنون دو تانک و تجهیزات پیشرفته نظامی را از تروریستها به غنیمت گرفته اند. یک تانک تروریستها هم که در تلاش بود از مجتمع ۱۰۷۰ متواری شود منهدم شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر منطقه راشدین ۵ باز پس گرفته شود،  شهرک الحکمه و الراشدین ۴  ساقط شده محسوب می‌شوند و راه ارتباطی تروریستها از جنوب به غرب شهر حلب دچار مشکل می شود.

ساعتی قبل نیز نیروهای محور مقاومت موفق شدند ارتفاعهای «موته و الرخم» را آزاد کنند و تروریستهای «الترکستانی و جبهه النصره» مستقر در مجتمع های ۱۰۷۰ را در تیررس خود قرار دهند.

با پاکسازی این ارتفاعات راهبردی راه ارتباطی تروریستها از شهرک الراشیدن ۵ و الحکمه به مجتمعهای ۱۰۷۰ قطع می شود. در این عملیات دهها تروریست از جمله چندتن از  عناصر سرشناس کشته شدند.

در صورت تثبیت مواضع ارتش سوریه در این مجتمعها امنیت محله «الحمدانیة» بخصوص مجتمعهای «۳۰۰۰» از محور جنوبی و دانشکده‌های فنی و توپخانه از محور غربی بطور کامل تامین می شود.

 نیروهای سوری و مقاومت چندی پیش توانسته بودند وارد بخش های جنوبی مجتمع های ۱۰۷۰ شوند و  ۹۰ درصد از این منطقه مهم را پاکسازی کنند.

مجتمع های ۱۰۷۰ در حد فاصل دو منطقه مهم و راهبردی دانشکده های نظامی (تسلیحات، توپخانه و فنی هوایی) و منطقه «الحکمة» واقع شده است.

No comments yet.

Leave a Comment