Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

داعش یک بالگرد روسیه را در سوریه هدف قرار داد + فیلم

وزارت دفاع روسیه هدف قرار گرفتن یک بالگرد نظامی این کشور در سوریه از سوی معارضان را تایید کرد که بر اثر آن بالگرد آسیب دیده و مجبور به فرود اجباری شد.

سخنگوی مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که یک فروند بالگرد نظامی روسیه در سوریه هدف تیراندازی قرار گرفت اما در این حادثه به خدمه و سرنشینان بالگردی آسیبی وارد نشد.

خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از سخنگوی این مرکز نظامی روسیه نوشت: بالگرد نظامی در حال انجام ماموریت حمل کمک‌های انسانی به منطقه ای در ۴۰ کیلومتری شمال غربی شهر تدمر در استان حما بود که هدف قرار گرفت.

بالگرد بر اثر تیراندازی آسیب دید و فرود اجباری کرد و خدمه آن هنگام وارسی بدنه آن مورد حمله خمپاره‌ای معارضان قرار گرفتند اما به کسی آسیبی وارد نشد.

سخنگوی مرکز نظارت بر آتش بس در سوریه گفت که خدمه و سرنشینان بالگرد توسط یک گروه امدادی به پایگاه هوایی حمیمم روسیه در استان لاذقیه منتقل شدند.

برخی از رسانه‌های خارجی و روسی امروز به نقل از منابع نزدیک به تروریست‌های داعشی از هدف قرار گرفتن یک بالگرد روسی در سوریه خبر دادند که بر اثر آن تمام افراد واقع در بالگرد جان خود را از دست دادند.

آخرین مورد حادثه هوایی مربوط به روسیه در سوریه روز ۱۷ مهر ماه رخ داد و به گزارش وزارت دفاع روسیه، در آن روز تروریست‌های داعش در سوریه موشک دوش پرتابی را به سوی یک بالگرد روسی شلیک کردند که اصابت نکرد.

تا کنون دو بالگرد ارتش روسیه در سوریه بر اثر اصابت موشک‌های تروریست‌ها سرنگون شده و در مجموع شش نفر در این دو اقدام تروریستی جان خود را از دست داده‌اند. / ابنا

 

 

دانلود

No comments yet.

Leave a Comment