۱۵ سرکرده داعش در موصل به هلاکت رسیدند

eagle دی ۱۲, ۱۳۹۳ 0
۱۵ سرکرده داعش در موصل به هلاکت رسیدند
یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد، بمباران محل تجمع شماری از اعضای گروه تروریستی داعش در جنوب شهر موصل از سوی هواپیماهای ائتلاف بین الملل سبب هلاکت ۱۵ تن از سرکردگان آنها شد.
به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های عربی منطقه، پیش از این فرماندهی ائتلاف بین الملل به سرکردگی آمریکا اعلام کرده بود که جنگنده های آنها روز گذشته (پنجشنبه) ۱۹ بار مواضع داعش در عراق و سوریه را بمباران کردند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، جنگنده های ائتلاف در این روز ۱۲ بار مواضع داعش در نزدیکی موصل، فلوجه و سنجار را هدف قرار دادند.
تروریست های تکفیری داعش از ۹ ژوئن (۱۹خرداد) با حمله به شمال و غرب عراق، بخش هایی از این مناطق را اشغال کرده و مرتکب جنایت های زیادی شده اند.
بسیاری از کارشناسان مسایل منطقه معتقدند گروه تروریستی داعش دست پرورده آمریکا و هم پیمانان غربی و عربی آن کشور است، با این حال واشنگتن با همراهی متحدانش از چند ماه قبل حملات هوایی محدودی را با عنوان مبارزه با این گروه تروریستی در خاک عراق و سوریه اجرا کرده است.
گزارش ها نشان می دهد این حملات نه تنها تاثیر مشهودی در جلوگیری از اقدامات تروریست های داعش نداشته، بلکه به قیمت تخریب زیرساخت های این دو کشور و کشته شدن غیرنظامیان منجر شده است.
با این حال ارتش عراق در چند ماه اخیر توانسته است با کمک نیروهای داوطلب مردمی و عشایر، پیروزی هایی را به دست آورده و برخی شهرها را از وجود تروریست ها پاکسازی کند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::