حمله تروریستی به عزاداران حسینی ناکام ماند

eagle مهر ۱۶, ۱۳۹۵ 0
حمله تروریستی به عزاداران حسینی ناکام ماند

نیروهای امنیتی عراق با دستگیری یک تروریست، برنامه حمله به حسینیه‌ها و دسته‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان کربلا حضرت امام حسین (ع) را در شمال شرق بعقوبه ناکام گذاشتند.

 

یک منبع در پلیس استان دیالی گفت: یگان های امنیتی نیروی مبارزه با تروریست در منطقه قره تپه، واقع در ۱۱۲ کیلومتری شمال شرق بعقوبه، روز پنجشنبه در عملیات ضربتی موفق شدند، یک تروریست سرشناس، وابسته به تشکیلات تروریستی داعش را دستگیرکنند. این تروریست طی بازجویی های اولیه به طرح جنایت کارانه خود برای هدف قراردادن دسته های مذهبی اعتراف کرد. تروریست داعشی ۹ بسته بمب آماده انفجاربه همراه داشت که نیروهای امنیتی آنها را خنثی کردند.
به گفته این منبع، این تروریست، طی سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ در خشونت های بیشماری دست داشته و بازداشت وی تاثیر زیادی در ناکام گذاشتن حمله تروریستی به دسته های عزاداری حسینی دارد.وی تصریح کرد: توسعه توانمندی های نیروی مبارزه با جنایت در قره تپه و سرعت عمل آنها در کشف تجهیزات انفجاری در کمترین زمان، از ریخته شدن خون بی گناهان توسط عناصر داعش جلوگیری کرد.

نیروهای امنیتی در استان دیالی، چند روز پیش طرح امنیتی گسترده ای را برای محافظت از کاروان های مذهبی در همه مناطق این استان آغاز کرد.

منبع: العالم

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::