Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

شهدای زینبی لبنان در ماه گذشته چه کسانی بودند؟+ عکس

رزمندگان لبنانی، در اطلاعیه‌های خود از شهدای مدافع حرم با عنوان «شهید زینبی» یاد می‌کنند. ۹ مجاهد لبنانی در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ میلادی در سوریه به شهادت رسیده و اسامی آنان اعلام شده است.

به گزارش تسنیم، چندین سال است که رزمندگان بسیاری با عنوان مدافعان حرم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با ملیت‌ها و نژادهای مختلف داوطلبانه عازم سوریه می‌شوند و در دفاع از حریم اهل‌بیت و ارزش‌های مقاومت اسلامی جان خود را فدا می‌کنند. این مقاومت بین‌المللی نشان داده است که جهاد و گفتمان مقاومت، مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و هر کسی فارغ از نام کشور و ملیت داوطلب ایستادگی در برابر تروریست‌های تکفیری در جغرافیای اسلام است. مجاهدان لبنانی و اعضای حزب‌الله لبنان در این میان نقشی فعال ایفا می‌کنند و حضوری پررنگ در میان مدافعان حرم دارند. آن‌ها در این راه شهدای بسیاری نیز تقدیم اسلام کرده‌اند.

رزمندگان لبنانی، در اطلاعیه‌های خود از شهدای مدافع حرم با عنوان «شهید زینبی» یاد می‌کنند. ۹ مجاهد لبنانی در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ میلادی در سوریه به شهادت رسیده و اسامی آنان اعلام شده است. شهید ابوعلی مالک، فرمانده میدانی نیروهای حزب الله در یکی از محورهای عملیاتی منطقه راموسه و شهید محمود علی بیضون برادر شهید أحمد علی بیضون که در نخستین ما از سال ۲۰۱۶ میلادی در سوریه به شهادت رسید نیز جزو این شهدا هستند. مشخصات و تصاویر شهدای گرانقدر مدافع حرم لبنانی در ماه سپتامبر به شرح ذیل است:

شهید زینبی «محمد حسین سویدان» ملقب به «علی الکرار» از اهالی روستای «یاطر» در جنوب لبنان

 

شهید زینبی«عدنان حسین الحلباوی» از اهالی شهر «نبی شیت» در منطقه بقاع لبنان

 

شهید زینبی «حسین محمد الخطیب» ملقب به ”نور الزهراء» از اهالی روستای «شقراء» در جنوب لبنان

 

شهید زینبی «حسن أحمد هزیمة» ملقب به ”حبیب علی» از اهالی روستای «میس الجبل» در جنوب لبنان

 

شهید زینبی «محمود علی بیضون» برادر شهید زینبی «أحمد علی بیضون» است که در نخستین ماه از سال ۲۰۱۶ میلادی در سوریه به شهادت رسید. این دو برادر شهید از اهالی روستای «الشهابیة» در جنوب لبنان هستند.

 

شهید زینبی «خضر محمد صفا»، از اهالی روستای «نبطیة» در جنوب لبنان

 

شهید زینبی «رواد أحمد أبوزید»، از اهالی روستای «علی النهری» در منطقه بقاع لبنان

 

فرمانده شهید «حسن محمد موسى عبد علی»، ملقب به «أبو علی مالک» از اهالی روستای «عیتیت» در منطقه جنوب لبنان است. شهید ابوعلی مالک فرمانده میدانی نیروهای حزب الله در یکی از محورهای عملیاتی منطقه راموسه بود. این فرمانده حزب الله که ساکن بیروت بود، در محور جنوب غربی شهر حلب به شهادت رسید.

 

شهید زینبی «وائل ابراهیم سماحة»، ملقب به «محمد علی» از اهالی شهر «هرمل» در منطقه بقاع لبنان

No comments yet.

Leave a Comment