Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

«سردار سلیمانی» مهندس عملیات‌های روسیه در سوریه است

فرمانده سپاه قدس ایران که مقامات نظامی روسیه را متقاعد کرد با حضور در سوریه به ایفای نقش در این کشور بحران زده روی آورند، محور کلیدی در ثبات و توازن قدرت در منطقه محسوب می‌شود.
۳۰ سپتامبر سالروز ورود روسیه به درگیری‌های سوریه است. این عملیات کامل مربوط با نام ژنرال «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس ایران است.

بر اساس گزارش «گازتا روسیه»، سردار سلیمانی یکی از کسانی بود که کرملین را متقاعد کرد تا عملیات نظامی را در سرزمین سوریه، شروع کند.

«گازتا» تصریح می‌کند که صبر کردن برای ژنرال ایرانی، تاثیرگذاری بین‌المللی وی را به میزان گسترده‌ای افزایش می‌دهد.

بر اساس این گزارش، سلیمانی کارت سوریه را روی میز گذاشت. روس‌ها بسیار نگران بودند و احساس می‌کردند که وضعیت بسیار وخیم می‌شود؛ زیرا دشمنان جدی برای حکومت اسد وجود داشت. ایرانی‌ها آنها را متقاعد کردند که هنوز امکان به کارگیری ابتکارات وجود دارد. سلیمانی نقش مهمی را بازی می‌کرد و به آنها اطمینان داد که همه چیز از دست نرفته است.

گازتا در ادامه می‌نویسد: در یک سال گذشته، سلیمانی چند بار به مسکو سفر کرده‌است. سلیمانی، بحث بر سر تحویل سلاح‌ها را نیز بر عهده خودشان گذاشت. عملیات سوریه را، سلیمانی یک بار دیگر با همتایان روسی‌اش در سال ۲۰۱۳، مورد بحث قرار داده بود؛ اما بی‌ثباتی وضعیت در اوکراین، این رایزنی‌ها را به مدت ۲ سال به تعویق انداخت.

نام قاسم سلیمانی در لیست سیاه سازمان ملل جزو  ۱۵ نفر رده بالای نظامی و عامل سیاسی ایران است که به خاطر برنامه‌ها و تحولات هسته‌ای ایران در لیست تحریم‌ها قرار گرفته است.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در همین راستا در جواب سوالات خبرنگاران گفت: ملاقات سلیمانی با ولادیمیر پوتین منحصر به فرد نبوده اما به هر حال او اطلاعاتی را که سردار سلیمانی به مسکو آورده بود را در اختیار کسی قرار نداد.

دفاع پرس

2 Responses to “«سردار سلیمانی» مهندس عملیات‌های روسیه در سوریه است”

  1. بهار
    مهر ۲۰, ۱۳۹۵ at ۱۱:۵۶ #

    دم پوتین گرم از خیلی ها موحد تره

  2. مسلم.
    آذر ۱۲, ۱۳۹۵ at ۱۳:۱۷ #

    واقعا هم به سردار با غیرت و هم به رییس جمهور واقع بین روسیه این پیروزیها رو تبریک میگم.این ثابت شد که برای ابتکار عمل در برابر زورگویی غرب هیچ وقت دیر نیست.

Leave a Comment