Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

سردار سلیمانی بخشی جدایی‌ناپذیر از پیکره مقاومت اسلامی است

دبیر‌کل جنبش مقاومت اسلامی نجباء عراق با بیان اینکه گروه‌های تکفیری هیچ ارتباطی با اسلام ندارند، گفت: آمریکا از طریق قطر، عربستان و ترکیه این گروه‌ها را هدایت می‌کند.

سردار سلیمانی بخشی جدایی‌ناپذیر از پیکره مقاومت اسلامی است/ گروه‌های تکفیری هیچ ارتباطی با اسلام ندارند

حجت الاسلام و المسلمین شیخ اکرم الکعبی دبیر‌کل جنبش مقاومت اسلامی نجباء عراق صبح امروز طی نشست خبری در خبرگزاری تسنیم به تشریح آخرین تحولات مبارزه با تروریسم تکفیری در منطقه پرداخت.

دبیر‌کل جنبش مقاومت اسلامی نجباء در این نشست با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از عراق در مبارزه با تروریسم اظهار داشت: دشمن بزرگی مقابل ما قرار دارد و کشورهایی که حامی آنها هستند دولت‌های بزرگی هستند.

وی افزود: گروه‌های تکفیری هیچ ارتباطی با اسلام ندارند و آمریکا از طریق قطر، عربستان و ترکیه این گروه‌ها را هدایت می‌کند.

شیخ اکرم الکعبی تصریح کرد: تصور غربی‌ها که ما آنها را داعش سیاسی می‌نامیم آن بود که ظرف چند روز محور مقاومت را در منطقه از هم می‌پاشند و بر منطقه مسلط خواهند شد اما با اتحاد گروه‌های مقاومت و تشکیل الحشد الشعبی به فرمان آیت‌الله سیستانی مرجعیت عالی‌قدر شیعیان عراق پروژه‌ آنها با شکست مواجه شد و امروز می‌بینیم که چندین سال گذشته و آنها در دستیابی به اهداف خود ناکام مانده‌اند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دفاع پرس در خصوص نقش سردار سلیمانی در ایجاد وحدت میان گروه‌های مختلف مقاومت خاطرنشان کرد: حضور مستشاری سردار سلیمانی در هر دو کشور عراق و سوریه به درخواست رسمی دولت‌های این کشورها بوده‌است.

دبیر‌کل جنبش مقاومت اسلامی نجباء با بیان اینکه شخصیت سردار قاسم سلیمانی، بخشی جدایی‌ناپذیر از مقاومت اسلامی در تمام دنیاست، گفت: سردار سلیمانی در تمام عملیات‌های آزادسازی و پشتیبانی در عراق به‌طور فعال حضور داشته و این حضور برای ما بسیار مهم و حیاتی است.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در باب مقایسه نحوه عملکرد نیروهای مردمی با نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا، به ذکر نمونه‌هایی از آزادسازی این نیروها در شهرهای رمادی با عملیات الحشد الشعبی در تکریت و بیجی و فلوجه پرداخت و خاطرنشان کرد: در مورد عملیات آزادسازی رمادی که به فرماندهی نیروهای ائتلاف انجام شد، عبارتی را به خاطر می‌آورم که گفته می‌شد که در پایان عملیات هیچ ساختمان سالمی وجود نداشت که بخواهیم پرچم عراق را بر فراز آن نصب کنیم. این درحالی بود که در عملیات تکریت که مقاومت مردمی وارد عرصه نبرد شد، میزان تخریب تنها ۲۰ درصد یا کمتر بود.

دبیرکل جنبش نجباء در پاسخ به این سوال که آیا الحشد الشعبی بعد از آزادی موصل باقی می‌ماند و این گروه مردمی چقدر از بسیج ایران الگو گرفته است، گفت: پیروزی الحشد الشعبی مبتنی بر الگویی بود که از بسیج مردمی ایران گرفته شده‌بود. قانونی که حیدر العبادی برای حمایت از الحشد الشعبی صادر کرد، مثبت است؛ اما باید روح مقاومت حفظ شود؛ زیرا در غیر این‌صورت ممکن است تبدیل به یک جسم بی‌روح شود. گروه‌های مقاومت بعد از آزادسازی موصل یا با نام الحشد الشعبی یا تحت عناوین دیگر باقی خواهند ماند.

 

One Response to “سردار سلیمانی بخشی جدایی‌ناپذیر از پیکره مقاومت اسلامی است”

  1. شهریور ۷, ۱۳۹۵ at ۱۶:۲۵ #

    ممنون از زحمات شما ، موفق باشيد.

Leave a Comment