ابوبکر البغدادی پاکسازی داعش را آغاز کرد

eagle شهریور ۶, ۱۳۹۵ 0
ابوبکر البغدادی پاکسازی داعش را آغاز کرد

ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش بزرگترین عملیات پاکسازی در دستگاه امنیتی خودش را اجرا کرد.

به گزارش تسنیم، یک منبع محلی در استان نینوا به شبکه تلویزیونی السومریه نیوز گفت: ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد گروه داعش بزرگترین عملیات پاکسازی را در دستگاه امنیتی این گروه انجام داد. وی در این چارچوب، اکثر فرماندهان عراقی دستگاه امنیتی خود را برکنار و ماموریت های آنها را به آن دسته فرماندهان خود سپرد که تابعیت خارجی دارند. وی خصوصا این اقدام را درخصوص فرماندهان دستگاه امنیتی خود در شهر موصل و نواحی اطراف آن اجرا کرد.

این منبع تصریح کرد: ابوبکر البغدادی تصمیم گرفت آن دسته از عناصر دستگاه امنیتی داعش را که هم اکنون خویشاوندان درجه یک در دستگاه‌های امنیتی یا نیروهای الحشد الشعبی یا رده های بالای دولتی عراق دارند، از این دستگاه کنار بگذارد.

وی افزود: البغدادی این تصمیم را برای جلوگیری از هرگونه نفوذ (دولت و نیروهای مسلح عراق) در دستگاه امنیتی داعش یا درز اطلاعات از این دستگاه اتخاذ کرد.

این منبع گفت: تصمیم های اخیر ابوبکر البغدادی بعد از فروپاشی های گسترده در صفوف گروه داعش در جبهه های متعدد نبرد بویژه در استان الانبار و تکرار تلفات گسترده داعش در جریان گلوله باران مواضع مهم این گروه اتخاذ شد.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::