داعشی‌ها بازهم به جان هم افتادند

eagle دی ۸, ۱۳۹۳ 0
داعشی‌ها بازهم به جان هم افتادند

رسانه های عراقی از بروز اختلافات و درگیری های شدید داخلی بین گروه های مختلف تحت امر داعش خبر دادند.

این درگیری در پی اعدام برخی از فرماندهان برخی گروه ها که به نظر فرماندهان عالی داعش دارای عملکرد مثبتی نبودند، رخ داد. طرفداران و نیروهای تحت امر فرماندهان اعدام شده این مساله را بی عدالتی و ظلم به خود قلمداد کرده و به این مساله اعتراض کردند که در پی آن با گروه های دیگر درگیر شدند.

این درگیری شدید که در مرز سوریه و عراق رخ داد، با کشته شدن ده ها تروریست از دو طرف به پایان رسید.

چندی پیش نیز روزنامه فاینشنال تایمز با انتشار مقاله ای در مورد وضعیت روانی اعضای داعش نوشت: بررسی های علمی نشان می دهد اعضای این گروه در وضعیت روانی بسیار نامطلوبی به سر می برند.

«اریکا سالامون» نویسنده و تحلیل گر برجسته روزنامه فاینشنال تایمز انگلیس با انتشار مقاله ای بیان کرد: انشقاق های درون گروهی ایجاد شده در داخل داعش، عقب نشینی های پی در پی و وارد آمدن خسارت های مادی و انسانی بسیار سنگین به این گروه تروریستی باعث شده است تا وضعیت روانی و روحی اعضای داعش دچار تزلزل شود و فشار بالایی روانی به این افراد وارد شود.

در این گزارش همچنین آمده است: از سوی دیگر داعش هم اکنون با مشکل مخالفت ها و نارضایتی شهروندانی که در عراق و سوریه تحت حاکمیت این گروه قرار دارند، مواجه شده است و این نارضایتی ها نیز مساله را پیچیده می کند.

در این گزارش با استناد به نتایج تحقیقات علمی موسسات پژوهشی مختلف اروپایی که در موضوع رفتارهای تروریست های اروپایی ملحق شده به داعش تحقیق می کنند، نوشته شده است: این تحقیقات نشان می دهد که تروریست های اروپایی ملحق شده به داعش در ماه های اخیر در خصوص رفتارها و اقدامات خود دچار شک و شبهه شده اند و بسیاری از آنها با تماس با خانواده های خود از تصمیم خود به بازگشت خبر دادند و به دنبال یافتن راه هایی برای بازگشت به خانه هایشان هستند.

در این گزارش اذعان شده است که گروه تروریستی داعش با نظارت سازمان سیا و با همکاری ترکیه، قطر و عربستان ایجاد شده، اما در ادامه این گروه تروریستی مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است و این مشکلات همچنان نیز ادامه دارد.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::