حماسه‌ کربلای پنج/ سرلشکر قاسم سلیمانی

eagle دی ۷, ۱۳۹۳ 0
حماسه‌ کربلای پنج/ سرلشکر قاسم سلیمانی

گردان ۴۰۸ لشکر ثارالله گردان ذاکرین بود/ “کربلای ۵” با قدرت بازوان توانمند این گردان رقم خورد

فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله در دوران دفاع مقدس می‌گوید: هیچ کس نمی‌تواند از ذهن خود تصویر زیبا و فراموش ناشدنی گردان ۴۰۸ را در کنار اروند در کربلای ۴ که جوی‌های خون کوچکی روان بود و من این جویهای خون را به چشم خودم دیدم و دیدم چگونه بدون ذره‌ای ابهام و ترس و تردید به اروند زدند، فراموش کند.

سال ۸۹ یادواره شهدای عملیات کربلای ۴ و ۵ و شهدای گردان ۴۰۸ لشکر ۴۱ ثارالله در کرمان برگزار شد، سرلشکر “قاسم سلیمانی” فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  و لشکر ۴۱ ثارالله پیامی صوتی به این مراسم فرستادند که متن آن در ادامه می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

وقتی که بحث از گردان ۴۰۸ می‌شود یعنی بحث مردان اشکها، مردانی که در شبهای تاریک در دل وحشت نیزه می‌زدند و راه را برای هزاران مجاهد دیگر باز می‌کردند. اعتقاد قلبی‌ام این است که نام گردان ۴۰۸ و شهدای ۴۰۸ و شبهای ۴۰۸ آنرا به مرتبه‌ای رسانده است که نام این گردان را بدون وضوی دل بردن، صواب نیست. برای گردان ۴۰۸ همین کافی است که در دو عملیات بزرگ و مهم تاثیرگذار و تاریخ جنگ ما حضور داشت. کربلای ۴ اوج هنرنمایی، تعبد و ولایت پذیری این گردان به تشیع و اسلام عزیز است.

 

هیچ وقت، هیچ کس نمی‌تواند از ذهن خود این تصویر زیبا و فراموش ناشدنی گردان ۴۰۸ را در کنار اروند در کربلای ۴ که جوی‌های خون کوچکی روان بود و من این جویهای خون را به چشم خودم دیدم و دیدم چگونه بدون ذره‌ای ابهام و ترس و تردید به اروند زدند، فراموش کند. در حالی که دشمن از بالای خاکریزها آنها را نگاه می‌کرد و تک تک آن‌ها را با تیرهای خود هدف قرار می‌داد و آنها ذره‌ای ترس به خود راه ندادند.

 

من عاشورای امام حسین علیه السلام را در عاشورا گردان ۴۰۸ در کربلای ۴ دیدم و همین رمز را در عملیات استراتژیک و سرنوشت ساز کربلای ۵ که درکل سرنوشت دفاع مقدس ما تاثیر بزرگ و اساسی داشت، دیدم. گردان ۴۰۸ با فرماندهان و نیروهای عزیزش و شهدای زنده‌اش؛ در دل شب،‌ آن راه سخت پر وحشت را در دل زمستان و داخل آب‌ها چندین کیلومتر طی می‌کردند و استحکامات سنگین دشمن را که به نظر خودش غیرقابل تسخیر بود، درهم شکستند و در واقع عملیات کربلای ۵ با قدرت بازوان توانمند و فرزندان شما در گردان ۴۰۸ رقم خورد.

چهره‌ی محبوب، عزیز، پر از معنویت و همیشه ذاکر شهید عبداللهی برای این گردان کافی است. این گردان، گردان ذاکرین بود. 

 

من معتقد هستم در کنار پاسداشت شهدای گردان ۴۰۸، جا دارد برای تک تک گردانهای لشکر ثارالله ما یک جلسه‌ی عظیم پاسداشت و گرامیداشت برگزار کنیم. گردان ۴۰۸ به تنهایی یک تاریخ ذی قیمت دفاع مقدس است. مظلومیت، معنویت، جنگ، شجاعت طلبی که فرزندان و مردان بزرگ این گردان انجام دادند نیازمند پاسداشت عظیمی است.

 

گردان ۴۰۸ به تنهایی یک جامعیت جامع از دفاع مقدس ما بود. خدا را قسم می‌دهم به محمد وآل محمد به حقیر و همه‌ی ارادتمندان این گردان پر افتخار شهر کرمان توفیق ادای دین عنایت فرماید. امروز ادای دین ما این است که در این راه، در دوره‌ای که بسیار پرمخاطره و مهم است، دوره‌ای که تشیّع عزیز نیازمند خون و فداکاری است و اسلام در معرکه‌ی بسیار مهم و عظیم در مقابل استکبار قرار دارد و استکبار با همه‌ی همراهان و اصحابش و با همه‌ی توانمندیهایش در مقابل  اسلام قد کشیده است، بایستیم و از اسلام عزیز و تشیع عزیز دفاع کنیم. امیدوارم خداوند به همه‌ی ما توفیق ادای دین را عطا کند و ما را با شهادت در راه این شهیدان عزیز وآرمانهای آنها و راه امام صالحین و صادقین و خلف صالحش یعنی مقام معظم رهبری، روسفید کند و به همه‌ی ما نمره‌ی قبولی عطا نماید.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::