Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

سرکرده جدید طالبان انتخاب شد / سرکرده جدید و مرموز طالبان کیست؟ +عکس

طالبان افغانستان با انتشار بیانیه‌ای مرگ ملا اختر منصور سرکرده این گروه را تایید کرد.در این بیانیه آمده است که ملاهیبت الله سرکرده جدید این گروه انتخاب شده است.

بیانیه می‌افزاید که سراج الدین حقانی و ملایعقوب فرزند سرکرده سابق طالبان به عنوان معاونان ملا هیبت الله انتخاب شده است.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا سوم خرداد پس از دیدار از ویتنام تاکید کرده بود که ملااختر منصور سرکرده طالبان افغانستان در حمله پهپادی نظامیان آمریکایی در خاک پاکستان کشته شده است.منابع رسانه‌ای به نقل از پنتاگون اعلام کرده بودند که سرکرده طالبان در حمله پهپادهای آمریکایی در منطقه مرزی میان افغانستان و پاکستان به همراه محافظ خود کشته شده است.

سرکرده جدید طالبان انتخاب شد
منبع: تسنیم
هنوز اطلاعات چندانی درباره سرکرده جدید طالبان منتشر نشده و هیبت الله هم مانند دیگر سران طالبان کمتر در مجامع عمومی ظاهر می‌شد.
با وجود این، یکی از تفاوت‌های او با ملاعمر مؤسس طالبان و ملااختر منصور سرکرده سابق این گروه تروریستی، در این است که تقریبا هیچ تصویری از او منتشر نشده است.
طبق اطلاعات اندکی که از آخوندزاده موجود است، او از یاران بسیار نزدیک ملاعمر بوده است و در دوران سرکردگی ملااختر منصور یکی از معاونان وی به شمار می‌آمد. با وجود این، او چندان روابط حسنه‌ای با ملااختر منصور نداشته است.
تصور می‌شود که او تقریبا ۶۰ سال داشته باشد. آخوندزاده از طایفه قدرتمند نورزائی و از شهر قندهار، مرکز فعالیت‌های طالبان است. او در دوران حکومت طالبان بر افغانستان، مدتی به عنوان معاون وزیر دادگستری خدمت کرده است.
از حیث عقیدتی، اطلاعات بسیار اندکی از او وجود دارد اما همین اطلاعات نشان می‌دهد که او در قیاس با ملااختر منصور و سراج‌الدین حقانی، فردی تقریبا میانه‌رو باشد اما برخی ناظران گفته‌اند که احتمالا روند صلح طالبان با افغانستان که از زمان ملااختر منصور آغاز شده بود برای مدتی متوقف شود.
نبود اطلاعات قابل توجه از آخوندزاده باعث شده است که از وی به عنوان سرکرده «مرموز» طالبان یاد شود. شورای سران طالبان گفته است که وی هم اکنون در محلی نامعلوم در افغانستان به سر می‌برد و به زودی زمینه‌ای برای بیعت اعضای این شورا با وی فراهم می‌شود.
ملااختصر منصور، سرکرده سابق طالبان، جمعه گذشته در حملات پهپاد آمریکایی در منطقه وزیرستان در شمال پاکستان کشته شد. پس از کشته شدن وی، رسانه‌ها از سراج‌الدین حقانی، به عنوان سرکرده احتمالی طالبان نام می‌بردند.
العالم

No comments yet.

Leave a Comment