Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

پاسخ ما به دست‌اندازی صهیونیست‌ها مستقیم و خارج از مزارع شبعا خواهد بود

ای صهیونیستها اگر به هر کدام از مجاهدان ما دست درازی کنید، واکنش ما آشکار و مستقیم، سخت و کوبنده و خارج از مزارع شبعا خواهد بود.

به گزارش تسنیم به نقل از المنار، مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهید مصطفی بدرالدین (ذوالفقار) از فرماندهان بلندپایه حزب الله در مجتمع سیدالشهداء واقع در ضاحیه جنوبی بیروت آغاز شد.

سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت: در ابتدا به همه شما خوش آمد می گویم که در مراسم بزرگداشت شهید مصطفی بدرالدین تشریف آوردید و تشکر می کنم. از صمیم قلب به مادر شهید بدرالدین و همسر وی و پسر عزیز و دختران عزیزش و برادران و خواهران گرامی و همه اعضای خانواده و دوستانش و همرزمانش تسلیت و تبریک می گویم.

وی افزود: ما امروز در این عزا با هم شریک هستیم. زیرا این شهید هم فرزند خانواده کوچک و هم فرزند خانواده بزرگش بود. به همه خانواده های شهدا که صبر کردند و همچنین کسانی که به شهادت فرزندانشان در همه میادین و بویژه شهدایی که در سوریه به شهادت رسیدند و این شهید فرمانده آنها بود، درود می فرستم.

دبیر کل حزب الله گفت: در این سخنرانی، سخنانم را به سه بخش تقسیم می کنم. در بخش اول درباره شهید بدرالدین، در بخش دوم درباره شهادت و جزئیات آن و در بخش سوم درباره بعد از شهادت وی و اینکه ما به کجا می رویم و موضع ما چیست سخن می گویم.

بدرالدین پیش قراول مبارزه علیه اسرائیل

وی با اشاره به شجاعت این فرمانده برجسته مقاومت ادامه داد: مصطفی بدرالدین از اولین نیروهای مقاومت بود که در مبارزه با دشمن صهیونیستی، پیش قراول مبارزان بود. وی از سال ۱۹۹۵ میلادی تا اواسط سال ۱۹۹۹ میلادی مسئولیت نظامی مرکزی در حزب الله را بر عهده داشت و موفق شد هسته های مقاومت و کار مقاومت را توسعه دهد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: توسعه رسانه جنگی و جنگ روانی و همچنین کمین انصاریه از مهمترین دستاوردهای دوره مسئولیت شهید بدرالدین بود. وی گفت: مهمترین چالشهایی که در دوره فرماندهی نظامی مرکزی بدرالدین رخ داد نبرد موسوم به خوشه های خشم و جنایت قانا بود.

نصرالله گفت: بعد از شهادت حاج عماد مغنیه بدرالدین مسئولیت دیگری را بر عهده گرفت و از مهمترین دستاوردهای این دوران می توان به کشف شبکه های جاسوسی اشاره کرد. مصطفی در متلاشی کردن شبکه تروریسم در لبنان مشارکت کرد و تلاشهایی را که دستگاههای امنیتی لبنان در متلاشی کردن این شبکه ها انجام داده بودند، تکمیل کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: هنگامی که حزب الله تصمیم گرفت که وارد سوریه شود، مصطفی مسئولیت و رهبری یگانهای حزب الله را در آنجا بر عهده  گرفت و به لطف تلاشهای او مقاومت به افتخار تحقق دستاوردها و جلوگیری از سقوط سوریه نائل شد.

مانع رفتن ذوالفقار به سوریه شدم

وی گفت: من در ابتدا پذیرفتم که مصطفی بدرالدین به مرزها برود و با فرماندهان ارتباط داشته باشد و سپس به لبنان باز گردد. من مانع رفتن او به سوریه می شدم. اما سید مصطفی می گفت که نمی توانم چنین میدانی را از لبنان اداره کنم. بنابراین بیشتر وقتش را در سوریه گذراند و مسئولیتهای سنگینی را در دشوارترین اوضاع بر عهده گرفت.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: دشمن صهیونیستی کینه توز در حق ما انصاف را رعایت کرد اما کشورهای عربی به آمریکا و اسرائیل و اسرائیلی ها بیشتر از خود اسرائیلی ها خدمت کردند.

وی گفت: ما ۳۴ سال با دشمن صهیونیستی درگیر هستیم و هیچ وقت دروغ نگفتیم. این دشمن به صداقت و شجاعت ما اعتراف کرد اما کشورهای عرب مستعربه در صداقت ما شک کردند.

نصرالله ادامه داد: ما تحقیق و بررسی کردیم و هیچ نشانه ای دال بر دست داشتن رژیم صهیونیستی بر ترور شهید بدرالدین وجود ندارد. هر چند ما اسرائیل را تبرئه نمی کنیم اما ما حتی دشمنان را متهم نمی کنیم و جنگ روانی ما با تمام جهان تفاوت دارد.

هشدار به دشمن صهیونیستی؛ واکنش مستقیم و کوبنده

دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به صهیونیست ها گفت: ای صهیونیستها اگر به هر کدام از مجاهدان ما دست درازی کنید، واکنش ما آشکار و مستقیم خواهد بود. سخت و کوبنده و خارج از مزارع شبعا خواهد بود.

دبیرکل حزب الله در ادامه سخنانش افزود: بر اساس اطلاعات به دست آمده گروههای تروریستی مسلح موجود در منطقه، شهید بدرالدین را به شهادت رساندند و ما نمی توانیم به خانواده این شهید چیزی غیر از این را بگوییم.

نصرالله گفت: از لحظه به شهادت رسیدن رسیدن شهید مصطفی تا به امروز برخی اظهاراتی می شنویم که از خسارتهای حزب الله سخن می گویند. حزب الله، سالهای طولانی است که از هر جهت یک سازمان کاملی شده است.

دبیرکل حزب الله در ادامه تصریح کرد: هنگامی که فرماندهان بلندپایه ما به شهادت می رسند، خون آنها عزم و اراده ای جدید خلق می کند. هنگامی که شهید حاج عماد به شهادت رسید خیلی ها گفتند که بنیه حزب الله ضعیف خواهد شد اما قوی تر شد.

نصرالله گفت: تا هر زمان که مقاومت این مسئولیت را بر عهده گیرد و در این راه حرکت کند و فرماندهان آن، این مسئولیت را بپذیرند، شهدای بیشتری تقدیم خواهیم کرد. ما هنگامی که تصمیم گرفتیم به سوریه برویم، بر اساس دیدگاه و فهم و تشخیص آشکار خطرات و فرصتها به این کشور رفتیم.

آغاز پشیمانی غرب از تحولات سوریه

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: هر روز حقایق اهداف این نبرد و نقش آمریکا و غرب و همپیمانان منطقه ای آنها آشکار می شود. پشیمانی غرب از آنچه در سوریه و سؤال غرب از راه حل آنچه در این کشور رخ داده است آغاز شده است.

وی افزود: روشن است که چه کسانی از گروههای تروریستی سوء استفاده کرد و از آنها حمایت کرد و آنها را از اقصی نقاط جهان جمع آوری کرد.

نصرالله افزود: ما در کار جهادی فقط یک یا ۱۰ فرمانده نداریم، بلکه یک نسل فرمانده در اختیار داریم.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت که همه داده های میدانی از چند سال قبل تاکنون دخالت عربستان در سوریه را ثابت می کند. این عربستان است که هیئت ریاض را در ژنو مدیریت می کند. عربستان قانون اساسی جدیدی در سوریه می خواهد، آیا این کشور اصلا قانون اساسی غیر از حکومت پادشاه و دربار حاکم دارد؟ عربستان انتخابات ریاست جمهوری زود هنگام در سوریه می خواهد، آیا عربستان اصلا انتخابات دارد.

آیا در عربستان چرخش قدرت وجود دارد؟

عربستان خواهان چند حزبی و چرخش قدرت در سوریه است، آیا این کشور خود چند حزبی است یا چرخش قدرت در آن صورت می گیرد.

دبیرکل حزب الله افزود: همه داده ها نشان می دهد که سوریه به این دلیل هدف قرار گرفته شد که کشوری مستقل و خارج از سلطه آمریکا است. نصر الله گفت که امروز اگر بشار اسد اعلام کند که در خدمت آمریکا و نقشه های اسرائیل در منطقه است، جنگ پایان می پذیرد.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد که گروههای تکفیری پروژه واحدی هستند و از لحاظ فکری و مالی از سوی عربستان و قطر و ترکیه حمایت می شوند.

نصرالله گفت که ارتش آمریکا و اسرائیل با پرچمهای سیاه با نام اسلام آمدند تا اهداف آنها را محقق کنند.

No comments yet.

Leave a Comment