Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

سلاح هولناکی که شهید بدرالدین را هدف قرار داد/ ترور بعد از جلسه با سردارسلیمانی

روزنامه کویتی «الرأی» واقعه ترور سید «مصطفی بدرالدین»، ملقب به «سید ذوالفقار» و فرمانده شاخه نظامی حزب ‌الله لبنان را به نقل از آنچه آنها را منابع آگاه توصیف کرده، اینگونه روایت کرد.
این روزنامه کویتی طی گزارشی که در این‌باره منتشر کرد، نوشت: «ساعت نزدیک به ۲۲:۳۰ پنج‌شنبه گذشته بود که در عملیاتی امنیتی، ۲ فروند موشک هوا به زمین به یکی از ساختمان‌های اطراف فرودگاه بین المللی دمشق اصابت کرد تا پس از وقوع انفجار بسیار شدید در ساختمانی که در اختیار مقاومت گذاشته شده بود، منجر به شهادت فرمانده ارشد حزب الله و زخمی شدن ۵ رزمنده دیگر مقاومت لبنان شود».
منابع مذکور در گفت‌وگو با روزنامه الرأی تاکید کرده‌اند که «این ۲ فروند موشک ۳۰ دقیقه بعد از پایان جلسه‌ سردار سلیمانی و شهید بدرالدین، به سمت ساختمان شلیک شد و این می‌تواند، به این معنا باشد که سردار سلیمانی، هدف عملیات ترور نبوده و جنگنده‌های اسرائیلی در انتظار خروج وی از ساختمان بوده‌اند».
به گزارش فارس، این منابع سوری افشا کردند که «اصابت موشک‌ها به این ساختمان که یک سالن بزرگ در محوطه فرودگاه بین المللی دمشق را شامل می‌شد و حزب الله برای اهداف لجستیکی و عملیاتی از آن استفاده می‌کرد، موجب انهدام کامل آن شد».
منابع مذکور به این ترتیب «عملیات ترور شهید بدرالدین را که تحت پیگرد دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل بود، عملیات کاملا امنیتی عنوان و خاطر نشان کردند: «بعید نیست، این عملیات حاصل همکاری مشترک دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل توامان باشد».
با گذشت دور روز از ترور شهید مصطفی بدر الدین، فرماندۀ نیروهای حزب الله در سوریه، اکنون جزئیاتی دربارۀ سلاح استفاده شده در این اقدام تروریستی منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکۀ “العالم”، اطلاعات دقیق حاکی از آنست که شهید مصطفی بدر الدین، پنجشنبه شب، زمانی هدف ترور قرار گرفته است که جلسۀ او در یکی از قرار گاه های حزب الله در نزدیکی فرودگاه دمشق پایان یافته بود.

به نوشته روزنامه الاخبار لبنان، پس از آن جلسه، اغلب همرزمان شهید از وی جدا شدند و در حالی که او همچنان در حیاط قرار گاه بود، انفجار شدید رخ داد که اکنون مشخص شده عامل آن یک موشک هدایت شوندۀ بسیار پیشرفته بوده که در فاصلۀ دو متری شهید بدر الدین فرود آمده است.

به نوشته این روزنامه، موشک مذکور عملکردی شبیه “بمب های خلأ” داشته و بدون آنکه ترکشی از آن به بدن قربانی اصابت کند، سبب بروز یک انفجار داخلی در بدن او می شود. با انتقال پیکر شهید بدر الدین به بیمارستان هم مشخص شد که تنها چند ترکش کوچک به شکم و پشت سر او برخورد کرده، اما خون از چشم ها و بینی شهید خارج شده است. این وضعیت نشان دهندۀ فشاری است که انفجار به اعضای داخلی بدن وارد کرده است.

بر اساس اطلاعات موجود، چنین موشکی برخلاف گلولۀ توپ یا خمپاره، از یک سکوی پرتاب معمولی قابل شلیک نیست، بلکه کاملا هدایت پذیر است و بر اساس رصد دقیق موقعیت هدف شلیک می شود.

الاخبار تصریح کرد: این نوع موشک و به کارگیری آن، نیازمند تکنولوژی بالایی است که تنها در اختیار ارتش کشورهای پیشرفته است و به نظر می رسد این موشک پیشرفته، از سوی برخی سرویس های اطلاعاتی و نظامی منطقه ای یا غربی، با هدایت و گرای گروه های تروریستی فعال در سوریه شلیک شده است.

3 Responses to “سلاح هولناکی که شهید بدرالدین را هدف قرار داد/ ترور بعد از جلسه با سردارسلیمانی”

 1. کمیل
  اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۵ at ۲۲:۰۲ #

  خدایا حاج قاسم رو برامون حفظ کن

 2. منتظر
  اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۵ at ۰۷:۵۲ #

  ذات اقدس الهی روح همه رزمندگان اسلام رادربهشن جاویدان ماوا دهد. جایگاه اخلاقی و فرهنگی و مبارزاتی و انسانی این بزرگواران که برای نجات انسانها و آینده ای نکبت بار برایشان از خود میگذرند عظیم و دست نیافتنی است . دلهای آسمانی آنها در کابد خاکی جا نمیگیرد . ما باید برای خودمان نگران باشیم که بهترینها و آموزگاران را از دست می دهیم .

 3. منتظر
  اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۵ at ۰۷:۵۷ #

  یک نکته دیگر هم وجود دارد ….شاید این بیان از روزنامه ای کویتی برای بزرگ کردن و جنگ تبلیغاتی باشد . و واقعیت از یک تصادف بیشتر نباشد . وگرنه آیا اسرائیل دوستدار سردار ما اس یا تروریستها ؟

Leave a Comment