Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

فداکاری نیروهای ویژه ارتش و سپاه در حلب +نقشه

عناصر تروریستی جبهه النصره از یک ماه قبل با نقض آتش‌بس در حومه جنوبی و غربی استان حلب، شهرک‌های العیس، برمه، خان طومان، زیتان، الحاضر و خالدیه را مورد هجوم قرار دادند‌.

یک منبع میدانی در حلب گفت: حملات تروریست‌ها با پشتیبانی اطلاعاتی محور غربی-عربی صورت گرفت.

او گفت: تعداد نیروهای تروریستی حاضر در این جبهه، میزان آمادگی آنان و انتقال تجهیزات و تسلیحات فراوان همه نشان داد این حملات با برنامه‌ریزی قبلی انجام شد. عناصر تروریستی در مرحله نخست حملات، با وجود تلفات فراوان و انفجار انتحاری‌های متعدد فقط توانستند بر شهرک العیس و ارتفاع آن مسلط شوند.

این منبع با بیان این که تعداد تروریست‌ها در این عملیات بیشتر از هشت هزار نفر بود، گفت: این تروریست‌ها از مرزهای ترکیه و از طریق استان ادلب به سمت حومه جنوبی حلب هجوم آوردند و پاتک‌های ارتش سوریه برای بازپس‌گیری شهرک العیس موفق نبود.

فداکاری نیروهای ویژه ارتش و سپاه در جنوب حلب

فداکاری‌ کلاه‌سبزهای ارتش و نیروهای سپاه قدس

عناصر تروریستی در دور دوم عملیات علاوه بر افزایش نیروها با پشتبانی آتش سنگین توپخانه و حملات بی سابقه موشکی به طور مجدد به مواضع نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت حمله کردند که با هوشیاری نیروها این هجوم دفع شد.

ناگفته نماند، اقدامات موثر و فداکاری‌های مستشاران نظامی ایران، از جمله سپاه قدس و ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرماندهان حزب‌الله در حومه جنوبی استان حلب، نقشی ویژه در خنثی کردن تمامی نقشه‌های تروریست‌ها ایفا کرد و تروریست‌ها با متحمل شدن تلفات سنگین مجبور به عقب‌نشینی شدند.

یک منبع میدانی دیگر گفت که تعداد نیروهای سوری و مقاومت در برابر تعداد تروریست خیلی کم و قابل قیاس نبود. او گفت که «دلاوری های نیروهای ویژه ارتش در شهرک زیتان و سپاه قدس در شهرک الحاضر در برابر هجوم هزاران تن از عناصر تروریستی قابل توصیف نیست و در آینده این جانفشانی‌ها باید برای مردم روایت شود‌».

این منبع در پاسخ  برای ذکر جزئیات بیشتر ناگفته‌هایی از عملیات و حضور نیروهای ویژه، به دلیل محرمانه بودن، حاضر به بیان جزئیات یا مطالب بیشتر نشد.

بنا بر این گزارش، متاسفانه تعدادی از نیروهای فداکار سپاه قدس و ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در حین عملیات مستشاری به شهادت رسیدند.

فداکاری نیروهای ویژه ارتش و سپاه در جنوب حلب

جبهه جنوب حلب هر لحظه در انتظار شعله‌ور شدنذکر این نکته ضروری است که ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت سال گذشته در حومه جنوبی استان حلب ضربه سختی به تروریست‌ها وارد کردند و موفق به پاکسازی دهها کیلومتر از مناطق اشغالی شدند‌ که عمده این مناطق، شاهراه‌ها و سرپل‌های ارتباطی تروریست‌ها در جنوب استان حلب بود.

در حال حاضر در حومه جنوبی استان حلب، ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت تجهیزات فراوانی مستقر کرده‌اند و در مقابل هزاران تن از عناصر تروریستی با حمایت‌های گسترده دولت ترکیه، رژیم عربستان و محور غربی – عربی صف آرایی نظامی کرده اند و این جبهه هر لحظه در انتظار آغاز نبردی بزرگ است‌ که تعیین کننده سرنوشت قلب سوریه یعنی شهر حلب خواهد کرد.

از سویی دیگر ارتش سوریه در تلاش است با مسدود کردن جاده راهبردی «کاستیلو» که مسیر تدارکاتی تروریست‌ها در شهر حلب محسوب می‌شود و همچنین توسعه عملیات در حومه جنوبی حلب و آزادسازی بخشی از اتوبان حلب- دمشق، عملیات شکست محاصره شهرک های الفوعه و کفریا در استان ادلب فراهم شود.

فداکاری نیروهای ویژه ارتش و سپاه در جنوب حلب
منبع: فارس

One Response to “فداکاری نیروهای ویژه ارتش و سپاه در حلب +نقشه”

  1. منتظر
    اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۵ at ۰۸:۱۸ #

    برای من این سئوال همیشه مطرح بوده که عاقبت ملتهای متجاوز یا حداقل ملتهایی که تن به ظلم و سکوت دربرابر حکام خود داده اند چه خواهد بود ؟ تاریخ گویا است . آلمان در شکست ۱۹۴۵…شهری که با ۴میلیون زن و کودک تسلیم تجاوزات وحشیانه ارتش سرخ شد ..عراق بعد از صدام حسین …زندانها و تجاوزات و کشتارها و اینک داعش …البته از داعش بدتر ..سیاستمداران کوردلی است که به صرف دشمنی با ایران میخواهند عراق را به سه قسمت تقسیم کنند … وحالا ترکیه …ترکیه و نسلهای بعد از این ملت که تن به حکومت فاسد و تروریست پرور میدهد آیا لایق آشوب و کشتار و قتل و ترور نیست ؟ فرزندان این جنگها باید از چه ملتهایی انتقام بکشند ؟ عربستان صهیونی ترکیه کویت بحرین قطر ترکیه امارات اردن ….برگردیم به عقب …فلسطین …نیروهای نخبه حماس نبودندکه تونل زدن و جنگ خیابانی را به تروریستهای ۲۰۱۰سوریه یاددادند ؟ واقعا دولت سوریه با اینها مدارا کرده است ..خیلی پیشتر از اینها باید سخت میگرفت و قلع و قمع میکرد تا پای جنگ گاز به داخل سوریه کشیده نمیشد .

Leave a Comment