Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

نحوه ی شهادت کلاه‌سبزهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در سوریه

امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش که عصر امروز برای ادای احترام به شهدای مدافع حرم تیپ ۶۵ نوهد، شهیدان مجتبی یداللهی و محسن قیطاسلو در معراج شهدا حضور یافته بود، به خبرنگاران اظهار داشت: به عنوان سرباز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وظیفه داریم که اگر هر جا ماموریتی باشد، در آنجا حاضر شویم و اجرای ماموریت کنیم.وی در خصوص حضور مستشاری ارتش در سوریه گفت: داعش را در حد و اندازه‌ای نمی‌بینیم که یک یگان نظامی را وارد کنیم. دشمن اصلی ما آمریکاست و ما متناسب با تهدیدات آن‌ها خودمان را آماده می‌کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: در ماموریت مستشاری سوریه تعدادی از کارکنان نزاجا حضور یافته‌اند و به‌حمدالله با قوت و استحکام در کنار نیروی قدس و سایر کسانی که در جبهه انجام وظیفه می‌کنند حضور مومنانه‌ای داریم.

امیر پودستان درباره چگونگی شهادت تکاوران مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی در سوریه عنوان کرد: در عملیاتی که چند هزار نفر از نیروهای جبهه النصره و تکفیری‌ها حمله وسیعی و گسترده‌ای را به جنوب حلب انجام داده بودند، این رزمندگان رشادت‌ها و دلاورمردی‌های مومنانه و شایسته‌ای از خود نشان دادند و ۴ نفر از عزیزان نیروی زمینی در این نبرد به شهادت رسیدند.

فرمانده نزاجا ادامه داد: البته این عزیزان توانستند تعدادی از تانک‌ها و نفربرهای گروهک تروریستی النصره را منهدم کنند و ۲۰۰ کشته از آن‌ها بگیرند که تمامی اسناد آن نیز موجود است و این گوشه‌ای از خدمات و تلاش‌های رزمندگان ارتشی است که در کنار سپاه قدرتمند در دفاع از حرم اهل بیت(ع) و مرزهای عقیدتی و ایمانی نظام جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما یک یگان را در سوریه شرکت ندادیم؛ بلکه تعدادی از پرسنل را از تمامی یگان‌ها شرکت دادیم؛ که تیپ ۶۵ نوهد هم ازجمله آن‌هاست.

منبع: دفاع پرس

6 Responses to “نحوه ی شهادت کلاه‌سبزهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در سوریه”

 1. mamad
  فروردین ۲۴, ۱۳۹۵ at ۱۸:۱۸ #

  در قرب الاسناد به نقل از امام صادق (ع) و ایشان از پدرانشان علیهم السلام از حضرت علی (ع) آمده است که آن حضرت در باره فارس ها فرمود : بخاطر نزول قرآن با آنها جنگ کردید اما دنیا به پایان نمی رسد تا این که آنها به خاطر تأویل (تفسیر و باطن) آن با شما خواهند جنگید»

 2. مهدی آقابابایی
  فروردین ۲۵, ۱۳۹۵ at ۰۷:۴۸ #

  درود خدا بر امام خامنه ای عزیز و سلام بر روح پاک شهدای مدافعان حرم

 3. علی
  فروردین ۲۷, ۱۳۹۵ at ۲۳:۰۸ #

  درود بر رزمندگان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، درود بر شرف شهدای حرم نزاجا. ملت ایران قدردان این شهدا هستش و روح شهدای حرم با ارواح طیبه شهدای کربلا محشور باشند و مارا هم در این دنیا و سرای آخرت دعا کنند.

 4. hossein
  فروردین ۲۹, ۱۳۹۵ at ۱۰:۴۶ #

  درود خدا و رسولش بر حاج قاسم عزيز اين سردار ايراني كه الحق پوزه تكفيري ها را به خاك ماليده و درود بيكران بر رزمندگان و شهداي مدافع حرم از سپاه قدس تا كلاه سبزهاي ارتش. خدا همه تون را در پناه خودش حفظ كند. دعاي ما بدرقه شما عزيزان خواهد بود.

 5. محمد علیزاده
  فروردین ۲۹, ۱۳۹۵ at ۲۰:۳۵ #

  درود خدا بر تمامی رزمندگان ایران چه ارتشی و چه سپاهی و چه بچه های اطلاعات که دست به دست هم داده اند و جایگاه ایران را در منطقه و جهان و اقتدار ایران رو به دنیا نشان دادند.حق پشت و پناهتان.

 6. کنیززینب
  اردیبهشت ۷, ۱۳۹۵ at ۰۱:۵۸ #

  خددا خودش به حق شهدای کربلا داعشیارو نابود کنه ورزمنده های اسلام رو کمک کنه…..انشاءالله…درود برشما ای شهیدان والا مقام…

Leave a Comment