Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

«حسین بواس» و «محمدتقی سالخورده» به خیل شهدای مدافع حرم پیوستند +عکس

استان مازندران تا شب گذشته ۱۵ شهید مدافع حرم در سوریه تقدیم کرده بود که با نوشیدن شهد شهادت توسط حسین بواس از شهرستان چالوس در شب گذشته، کاروان شهدای مدافع حرم اهل بیت در مازندران به ۱۶ نفر رسید.

شهادت «حسین بواس» شانزدهمین مدافع حرم مازندرانی در سوریه

 

شهید حسین بواس فرزند نخست خانواده‌ای فرهنگی بود که یک هفته قبل برای دومین‌بار از تیپ سوم امامت چالوس به سوریه اعزام شد.

حسین بواس متولد سال ۶۱ بود و دوران نوجوانی و جوانی خود را به همراه خانواده‌ در شهرستان چالوس گذراند و اخیرا برای انجام ماموریت شغلی در شهرستان قائم‌شهر سکونت داشت.

این شهید جوان مدافع حرم دارای یک فرزند پسر چهار ساله با نام محمدرضا است و طی سه ماه آینده نیز فرزند دوم این شهید به دنیا خواهد آمد.

شهید حسین بواس در دوران خدمت خویش در راه مبارزه حق علیه باطل شاهد پرواز پاک دوستان شهیدش، شهید رضا قربانی و محرمعلی مرادخانی بود و کار انتقال پیکر مطهر آنها را به عهده داشت.

زمان تشییع پیکر این شهید  متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

پاسدار شهید مدافع حرم محمدتقی سالخورده از اهالی روستای شهاب الدین شهرستان نکا، هفدهمین شهید مدافع حرم مازندرانی است که به دوستان شهیدش پیوست.

سرهنگ ابراهیم شریفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا در این زمینه اظهار کرد: مراسم وداع با این شهید، دوشنبه‌ شب بعد از نماز مغرب و عشاء در مصلای این شهرستان برگزار می‌شود.

سرهنگ شریفی بیان کرد: مراسم تشییع این شهید بزرگوار صبح سه‌‌شنبه از ناحیه مقاومت بسیج نکا به‌سمت گلزار شهدا برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود؛ بعد از شهادت شهید مدافع حرم عبدالرحیم فیروزآبادی، شهید محمدتقی سالخورده بهعنوان دومین شهید مدافع حرم این شهرستان محسوب می‌شود.

شهید محمدتقی سالخورده از پاسداران لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا بود که در دومین اعزام خود به سوریه، در منطقه جنوب حلب به درجه رفیع شهادت رسید؛ «زینب» تنها یادگار دو ساله این شهید ۲۹ ساله است.

دفاع پرس

No comments yet.

Leave a Comment