Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

شهر هیت پس از آزادی از دست داعش + عکس

شهر “هیت” واقع در استان الانبار بالاخره پس از چند روز عملیات همراه با احتیاط، از لوث تکفیری‌ها آزاد شد. علت احتیاط نیروهای مسلح عراق، حضور غیرنظامیان در این شهر بود.

نیروهای ارتش در پیشروی خود، بمب‌ها و تله‌های انفجاری تروریست‌ها را منهدم و کانال‌های چند کیلومتری که توسط داعش ایجاد شده بود را نیز پاکسازی کردند.

مقادیر زیادی سلاح، از جمله آر.پی.جی و مواد منفجره و تجهیزات پیشرفته مخابراتی از داعش در هیت برجای مانده است.

فرماندهان میدانی عراقی نیز گفته‌اند، با آزاد شدن هیت، زمینه عملیات آزادسازی شهر فلوجه فراهم شده است. در عملیات هیت، شمار زیادی از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند و تعدادی نیز به سمت فلوجه متواری شدند.

نیروهای بسیج مردمی که در عملیات هیت حضور پررنگی داشتند، هم‌اکنون شهر فلوجه و تروریست‌های داعش را تحت محاصره گرفته و هر لحظه نیز حلقه محاصره را تنگ‌تر می‌کنند.

در پی پیروزی بزرگ نیروهای مسلح عراق در استان الانبار، «خالد العبیدی» وزیر دفاع این کشور با صدور بیانیه‌ای، نیروهای بسیج مردمی را جزو جدایی‌ناپذیر ارتش عراق خواند. عبیدی تصریح کرد: نیروهای امنیتی و بسیج مردمی در یک سنگر علیه تروریسم می‌جنگند… جانفشانی‌های بسیج مردمی را نمی‌توان نادیده گرفت. عبیدی افزود: وزارت دفاع عراق از هر کسی که با تروریسم می‌جنگد، تا تحقق پیروزی نهایی و آزادی آخرین وجب از خاک وطن، حمایت خواهد کرد.

حضور بسیج مردمی به ویژه تیپ علی‌اکبر(ع) در عملیات آزادسازی هیت پررنگ‌ بوده است. هم‌اکنون حدود بیست هزار نیروی سنی مذهب در کنار شیعیان و در ترکیب بسیج مردمی، علیه داعش در عراق می‌جنگند. علاوه بر سنی‌ها، مسیحیان نیز در بسیج مردمی عراق حضور دارند.

ابنا

No comments yet.

Leave a Comment