آغاز شمارش معکوس برای پایان داعش/حلقه محاصره موصل تنگ‌تر شد

eagle آذر ۳۰, ۱۳۹۳ 0
اکنون نیروهای عراقی و پیشمرگان کرد دو شهر سنجار در حدود ۱۰۰ و تلعفر در ۶۰ کیلومتری غرب موصل را در اختیار دارند و گذرگاه مرزی ربیعه در غرب استان نینوا نیز ازکنترل داعش خارج شده و عملا ارتباط این گروه تروریستی با سوریه در مناطق شمالی استان نینوا قطع شده است.
کارشناسان پاکسازی مناطق مرزی تا گذرگاه مرزی ربیعه را که برای داعش یک معبر استراتژیکی تلقی می شد، مهم ارزیابی کرده و می گویند با کامل شدن عملیات پاکسازی مناطق مرزی عملا ارتباط داعش با دو استان حسکه و الرقه سوریه قطع خواهد شد.
پیروزیهای اخیر در استان موصل، همزمان با عملیات تهاجمی ارتش و نیروهای مردمی در مناطق جنوبی شمال عراق، کار را بر داعش سخت کرده و کارشناسان نظامی عقیده دارند که با آزادسازی شهرهای تلعفر و سنجار که کلید دروازه های موصل هم تلقی می شود، شمارش معکوس برای پایان کار داعش آغاز شده است.
براساس گزارش دیگری، نیروهای عراقی که از سوی نیروهای مردمی همراهی می شدند، روز یکشنبه عملیات سنگینی را علیه داعش در جنوب استان صلاح الدین آغاز کردند و صبح این روز وارد شهر ‘یثرب’ در حدودا ۸۰ کیلومتری شمال بغداد شدند.
این شهر به مثابه کانون برنامه ریزیهای داعش برای حملات مداوم به شهرهای سامرا، بلد و دجیل بود که طی هفته های اخیر بارها تکرار شد و آزادسازی این شهر، نه تنها قدرت مانور داعش را در حمله به این مناطق تحلیل می برد، بلکه پیشروی نیروهای دولتی به سمت تکریت مرکز استان صلاح الدین را نیز سرعت می بخشد.
به گزارش ایرنا، اکنون نیروهای داعش در شهر تکریت مرکز صلاح الدین در یک محاصره تقریبا کامل قرار دارند و از شمال، جنوب و شرق با نیروهای ارتش و مردمی روبه رو هستند و از پایگاه اسپایکر در حومه شمالی تکریت و عوجه در حومه جنوبی این شهر ، در تیر رس نیروهای دولتی قرار دارند.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::