رونمایی جبهة النصرة از سرکردگان تروریست خود +عکس

eagle اسفند ۲۹, ۱۳۹۴ 0
گروه تروریستی جبهة النصرة با پخش تصاویر برخی دیگر از سرکردگان خود، هویت آن‌ها را که سال‌ها نامشخص مانده بود، فاش کرد.

موسسه المناره البیضاء ابزار رسانه‌ای گروه تکفیری جبهة النصرة روز گذشته حلقه دوم فیلمی تحت عنوان «ورثه المجد» را پخش و برخی از سرکردگان مجهول الهویه این گروه را معرفی کرد.

ابوعبدالله الشامی

«عبدالرحیم عطون» شهروند سوری نام واقعی «ابوعبدالله الشامی» است که در نیمه‌های سال ۲۰۱۴ به عنوان رئیس کمیته‌ای تعیین شد که سخنگونی گروه جبهة النصرة است.

وی معروف است که صدای برخی سرکردگان النصرة مانند «ابوماریا القحطانی»، «ابوحسن الکویتی» و «سلطان العطوی ابواللیث» را خاموش کرده است.

رونمایی جبهة النصرة از سرکردگان تروریست خود +عکس

ابوالفرج المصری

«احمد سلامه مبروک» تبعه مصر هم نام واقعی «ابوالفرج المصری» و از دوستان نزدیک «ایمن الظواهری» سرکرده کنونی القاعده و دارای تجارب جنگی زیادی است.

وی بعد از خروج از زندان در مصر، سال ۱۹۸۸ برای دیدن الظواهری به افغانستان رفته و سال ۱۹۹۸ در جمهوری آذربایجان بازداشت و به مصر بازگردانده شده است.

هنوز مشخص نیست که او چگونه از زندانی در مصر آزاد و به سوریه رفته است.

رونمایی جبهة النصرة از سرکردگان تروریست خود +عکس

ابومالک التلی

«جمال زینیه» دارای تابعیت سوریه نام واقعی «ابومالک التلی» و یا «ابومالک الشامی» سرکرده جبهة النصرة در منطقه قلمون غربی است و برای نخستین بار هویت واقعی او فاش می‌شود.

 اگرچه این اقدام جبهة النصرة در پنجمین سالگرد بحران سوریه سئوالات زیادی را ایجاد کرده است، اما برخی معتقدند این گروه برای اینکه بتوانند در فضای بسیار تنگ ایجاد شده برای آن‌ها در سطوح مردمی و گروه‌های مسلح، تنفس کند مبادرت به پخش تصاویر برخی از سرکردگان خود کرده و مقداری از لاک امنیتی خارج شده است.

پیام روشن دیگر این اقدام جبهة النصرة این است که بگوید اگر چه به عناصر سوری خود تکیه دارد اما عناصر خارجی هم در آن فعال هستند.

رونمایی جبهة النصرة از سرکردگان تروریست خود +عکس

عناصر تروریستی جبهة النصرة از آغاز بحران سوریه جنایت‌های بسیاری را علیه مردم مرتکب شده و شمار قابل توجهی از شهروندان را ربوده و هزاران تن را اعدام کردند.

منبع: ابنا

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::