تشکیل «یگان واکنش سریع» در ارتش ایران برای مقابله با «تکفیری‌ها»

eagle اسفند ۱۴, ۱۳۹۴ 0
تشکیل «یگان واکنش سریع» در ارتش ایران برای مقابله با «تکفیری‌ها»
به گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در روز پنج‌شنبه ارتش ایران با هدف مقابله با گروه‌های «تکفیری» اقدام به تشکیل «یگان‌های واکنش سریع» کرده است.
به گزارش تیک، سرتیپ احمد‌رضا پوردستان٬ فرمانده نیروی زمینی ارتش، خبر تشکیل این یگان‌ها را روز پنج‌شنبه، ۱۳ اسفندماه، در یک نشست خبری در زاهدان اعلام کرد.
پوردستان هدف اصلی از تشکیل این یگان‌ها را «واکنش سریع در مقابله با هرگونه تهدیدات دشمنان» اعلام کرده و افزود که ارتش «هر گونه تهدیدات منطقه‌ای تا شعاع ۴۰ کیلومتری خارج از مرز‌ها را رصد» می‌کند.
در همین زمینه فرمانده نیروی زمینی ارتش گفته است که «ارتش برای مقابله با دشمنان خارج از مرز‌ها نیز فعالیت دارد و کار مستشاری هم در سوریه انجام می‌دهد».
فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین اعلام کرده است که در روز‌های آینده تانک «کرار» به چرخه یگان‌های نیروی زمینی ارتش اضافه خواهد شد.
به گفته پوردستان، «مقدمات کار برای خریداری تانک تی‌۹۰ از کشور روسیه در حال انجام است و به زودی در اختیار نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی» قرار خواهد گرفت.
تانک تی‌ ۹۰ جنگنده چند منظوره سوخو ۳۵، کشتی نیروبر ایوان گرن٬ موشک‌های بالیستیک کوتاه‌برد اسکندر و موشک «کلاب» پنج سلاحی هستند که برخی گزارش‌ها از تمایل ایران برای خرید آنها از روسیه حکایت دارند.
روزنامه روسی «کومرسانت» پیش از این به نقل از مقام‌های این کشور گزارش کرده بود که تهران قصد دارد تا هشت میلیارد دلار سلاح و تجهیزات از مسکو بخرد.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::