فرمانده ارشد حزب الله به شهدا پیوست +تصاویر

eagle اسفند ۷, ۱۳۹۴ 0

دقایقی پیش منابع میدانی در سوریه از شهادت یکی از فرماندهان ارشد مقاومت اسلامی لبنان (حزب الله) در نبردهای محور حاشیه جنوبی شهر حلب خبر داده اند.

شهادت فرمانده ارشد حزب الله+تصاویر
بنابر این گزارش، “حاج علی فیاض ملقب به ابوعلا البوسنی” فرمانده ارشد برون مرزی حزب الله عصر امروز در نبردهای جاری در محور “اثریا – خناصر” با تروریستهای القاعده و داعش به کاروان شهدای کربلای امام حسین (ع) پیوسته است. این شهید سابقه حضور در جبهه های دفاع از مردم بوسنی در زمان کشتار مسلمانان اهل سنت ساکن در آن کشور بدست نیروهای صرب و کروات در دهه نود میلادی را در کارنامه خود داشته و به همین دلیل به حاج علا البوسنی شهرت پیدا کرده بود. همچنین حضور در نبردهای دفاع از حرم حضرت زینب در سال ۲۰۱۱ در منطقه دوار حجیره و سبینه از دیگر افتخارات شهید فیاض بشمار می رود.
شهادت فرمانده ارشد حزب الله+تصاویر
از بزرگترین و مهمترین عملیاتهایی که شهید حاج علاء در آن مشارکت و طراح آن بود، میتوان به عملیات کمین العتیبه واقع در بیابانهای حاشیه استان دمشق – غوطه شرقیه بود که در دو مرحله بیش از ۳۰۰ کشته از گروههای تروریستی تکفیری برجای گذاشته بود. فعالان رسانه ای حوزه سوریه بخوبی بخاطر دارند که در ویدئوی منتشره از این عملیاتها، فرمانده ارشد ارتش سوریه پشت بیسیم دستور اجرای عملیات را با این جمله صادر می کند “فجر یا علاء” (یعنی: منفجر کن ای علا) که اشاره به لحظه انفجار بمبهای کنار جاده ای در مسیر کاروان تروریستهای تکفیری القاعده و داعش می باشد.
شهادت فرمانده ارشد حزب الله+تصاویر
همچنین از دیگر عملیاتهایی که شهید حاج علا طراح آن بود می توان به عملیات هلاکت “زهران علوش” فرمانده گروه تروریستی تکفیری جیش الاسلام” وابسته به شبکه تروریستی بین المللی القاعده در منطقه عغوطه شرقیه اشاره کرد که زهران علوش در اثر انفجار بمبهای نصب شده از سوی یگان نظامی که شهید حاج علا مسئولیت آن را برعهده داشت بشدت زخمی شده و ماهها از انظار دور بود. نقش مهم شهید حاج علاء در دفاع از شهر بغداد پایتخت عراق در حمله سراسری سال گذشته تروریستهای تکفیری داعش برای اشغال آن نیز تا ابد در ذهن مردم منطقه جاودان خواهد بود.
مشرق

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::