آزادسازی زمار/ کشته شدن ۱۳۶ داعشی + عکس + فیلم

eagle آذر ۲۹, ۱۳۹۳ 0

منابع عراقی گزارش داد نیروهای امنیتی عراقی صد و سی و شش فرد مسلح را هنگام عملیات پاکسازی منطقه زمار در استان نینوا به هلاکت رساندند.

 گسترده ترین حمله نیروهای عراقی علیه گروه داعش که در شمال عراق ادامه دارد ضربه سنگینی به تکفیری های وارد کرده و به گفته مقامات امنیتی به کشته شدن یکی از رهبران اصلی این گروه افراطی منجر شده است.  این مقام امنیتی که خواست فاش نامش نشود از کشته شدن ابو مسلم الترکمانی معاون ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده داعش در عراق خبر داد.

انهدام تجهیزات داعش در عراق

از سوی دیگر انتقال هزاران نفر که از تابستان در منطقه کوهستانی سنجار گرفتار هستند قرار بود از روز جمعه یک روز بعد از پایان محاصره داعش آغاز شود. هزاران ایزدی تابستان گذشته با توجه به پیشروی تکفیری ها از خانه های خود فراری شدند و به کوهستان سنجار پناه بردند. آنها چند هفته در شرایط بسیار دشوار به سر بردند و بعد تخلیه شدند. اما برخی از آنها از چهار ماه قبل همچنان در آن گرفتار هستند. تکفیری ها این اقلیت را کافر می دانند.

انهدام تجهیزات داعش در عراق

این حمله این هفته از ربیعه نزدیک مرز سوریه و زمار در ساحل دریاچه موصل شروع شد.

تکفیری ها این را شکست جدید بعد از شکست در بزرگترین پالایشگاه عراق در بیجی و جرف الصخر می دانند که آزاد سازی آن به نیروهای عراق اجازه داد امنیت جاده بغداد را به کربلا تضمین کنند.

دانلود فیلم

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::