ادامه موفق «عملیات نصر» در شمال و جنوب نُبل +نقشه

eagle بهمن ۱۹, ۱۳۹۴ 0

نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت حزب الله در ادامه عملیات «نصر» حلب، در حومه شمالی و جنوبی شهرک‌های «نبل» و «الزهراء» تعدادی از ارتفاعات راهبردی را تصرف کردند.

محور جنوبی

«ضهرة القرعة» در جنوب شهرک نبل از جمله این مناطق است .

ارتفاعات القرعة یکی از مهمترین پناهگاه‌های تروریست‌ها در حومه شهرک نبل محسوب می‌شود که در زمان محاصره این شهرک و الزهراء صدها موشک و خمپاره از این منطقه به سوی این شهرک‌ها شلیک شد.

نیروهای مقاومت همچنین آزادسازی ارتفاع «السلام» را در دستور کار عملیات‌های خود قرار داده‌اند.

در صورت تسلط نیروهای سوری و مقاومت بر ارتفاع السلام، امدادرسانی تروریست‌ها از سمت شهرک «عندان» قطع می‌شود (نقشه زیر). همچنین در صورت تحقق این پیروزی، یکی از مهمترین خطوط کمک‌رسانی تروریست‌ها در محور جنوبی به روستاهای «حیان»، «بیانون»، «حریتان» و «عندان» به منطقه «دارتعزة» و مناطق غربی استان ادلب دچار اختلال جدی می‌شود.

محور غربی ارتفاعات القرعة نیز در اختیار نیروهای کُرد قرار دارد و نیروهای سوری و مقاومت نیز از محورهای شمالی و شرقی این منطقه را محاصره کرده‌اند و تاکنون بخش‌هایی از این ارتفاعات آزاد شده است.

بنا بر این گزارش، در حال حاضر در عمق ارتفاعات ضهرة القرعة، نیروهای سوری و مقاومت با تروریست‌های «جبهة النصره» و «احرارالشام» درگیر هستند.

یگان‌های موشکی و توپخانه‌ای نیروهای مقاومت از صبح امروز مواضع تروریست‌ها را در ارتفاعات «ضهرة القندیلة» هدف قرار دادند که در مجاورت ارتفاعات القرعة قرار دارد.

محور شمالی

از محور شمالی نیز خبر می‌رسد که ساعتی قبل نیروهای مردمی کُرد موفق شدند روستای «دیرالجمال» در شمال شهرک نبل را پاکسازی کنند و در حال تثبیت مواضع خود در روستا هستند.

بنا بر این گزارش، درگیری‌ها در شمال و شرق روستا بین نیروهای مردمی کرد و تروریست‌ها همچنان در جریان است.

در صورت تثبیت مواضع کُردها در دیرالجمال و پیشروی نیروهای سوری و مقاومت به شمال روستای «کفین»، می‌توان از عملیات مشترک ارتش سوریه و کمیته های مردمی کرد برای آزادسازی روستای راهبردی «تل رفعت» خبر داد.

روستای تل رفعت به دلیل مشرف بودن بر ارتفاعات اطراف، از اهمیت خاصی برخوردار است. در این محور نیروهای مردمی کُرد شب گذشته موفق شدند با پشتیبانی دقیق جنگنده های روسی جاده ارتباطی «اعزاز_تل رفعت» را تا حدود زیادی قطع کنند.

بنا بر این گزارش، دقایقی قبل نیز تروریست‌های حاضر در اطراف روستای «الطامورة»، شهرک الزهراء را با موشک هدف قرار دادند.

نیروهای کُرد اواخر هفته گذشته توانستند روستای الطامورة را آزاد کنند اما با حملات مجدد تروریست‌ها مجددا از کنترل آنها درآمد.

منبع: فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::