Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

حماسه‌های جوانترین شهید مدافع حرم ایرانی در سوریه به روایت تصاویر

انگیزه برای حضور در جمع مدافعان حرم اهل بیت(ع) سن وسال نمی‌خواهد، آگاهی و اشتیاق می‌خواهد، دلی قرص و شجاعتی مثال زدنی. وقتی همه این‌ها در دل دردانه پسری که تنها چند روز مانده تا ۲۰ ساله شود، جمع می‌شود، دیگر کسی همچون سید مصطفی برای رفتن سر از پا نمی‌شناسد. آنقدر بی‌تاب رفتن می‌شود که همه، از جمله پدر و مادرش به این نتیجه می‌رسند که نمی‌توانند مانعش شوند. شوق رفتن او را از این دنیای خاکی کند و با خود برد. نابغه کوچک مدافعان حرم، جوانترین شهید مدافع حرم ایرانی و القاب مختلف دیگری که هیچکدام نمی‌تواند به تنهایی گویای دل بزرگ این شهید باشند.

«شهید سید مصطفی موسوی» روز پنج شنبه ۱۸ آبان ۱۳۷۴ به دنیا آمد و در پنج شنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۴ و تنها ۳ روز پس از قدم گذاشتن به سن ۲۰ سالگی، در سوریه، جام شهادت را نوشید.

مصطفی که از نسل دهه ۷۰ بود، خیلی زود راه و هدف خود را پیدا کرد. سرانجام شهید موسوی داوطلبانه به سوریه رفت و در دفاع از حریم اهل بیت(ع) توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. در واقع هر چهار دوستی که همراه هم به سوریه رفته بودند، با هم شهید شدند. سید مصطفی موسوی، مسعود عسگری، احمد اعطایی و محمدرضا دهقان. خاطرات مشترک، تصاویر مشترک و شهادت مشترک این چهار مدافع حرم، این روزها از هدف مهم و مشترک آنان روایت می‌کند.

تصاویری از شهید سید مصطفی موسوی و روایت تصویری حضور او در سوریه به همراه همرزمان شهیدش، شهیدان عسکری و اعطایی و دهقان در ادامه قابل مشاهده است:

 

 

 

 

 

منبع:تسنیم

 

5 Responses to “حماسه‌های جوانترین شهید مدافع حرم ایرانی در سوریه به روایت تصاویر”

 1. محمود
  بهمن ۸, ۱۳۹۴ at ۲۲:۳۶ #

  چهارتا سرباز صفرم به جای اینا میرفت کمتر تلفات میدادن خوبه اینا نیروهای ویژه ی بسیجن!!!!!

  • محمد امین
   بهمن ۱۰, ۱۳۹۴ at ۱۲:۲۳ #

   ما موندیم اینجا و شعار میدیم …
   من و شما اگر جرات جنگیدن داشتیم الان وسط میدون بودیم
   نه اینکه اینجا بشینیم و بگیم اگه چهار تا سرباز صفر…
   اگر نمیریم برای دفاع لااقل یاد بگیریم دهنمون رو هر طور دلمون خواست باز نکنیم

 2. امیر
  بهمن ۹, ۱۳۹۴ at ۱۶:۱۰ #

  تو که بلدی بدون تلفات بجنگی خب برو ثبت نام کن. ازکسانی نباش که فقط حرف میزنن. روح شهدایی که تو میدون عمل پاگذاشتن شاد باشه که برای ما پیروزی یا شهادت هردو افتخاره

 3. کمنام
  بهمن ۱۰, ۱۳۹۴ at ۱۶:۵۳ #

  اقا محمود به خداوندی خدا حتی اندازه یه سر سوزن از مردونگی شجاعت و دل بزرگی این شهدای جوان داشتنو نداری ! متاسفم برات که طرز فکرت اینجوریه

 4. محمود
  بهمن ۱۰, ۱۳۹۴ at ۲۲:۲۵ #

  بنده حرف بدی نزدم این عزیزان شهید هم برام محترمن اما میگم ما داریم نیروی ویژه میفرستیم سوریه یا گوشت دم توپ!!!!موفق باشید….

Leave a Comment