نصرالله: اسرائیل هر نوع مقاومتی را در هر جایی ایرانی می‌داند

eagle دی ۶, ۱۳۹۴ 0
نصرالله: اسرائیل هر نوع مقاومتی را در هر جایی ایرانی می‌داند
«سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان در دومین سخنرانی خود بعد از شهادت «سمیر قنطار» سردار شهدای لبنانی، از طرف حزب الله و خانواده شهید قنطار از همه کسانی که شهادتش را تبریک و تسلیت گفته یا با دغداران اعلام همدردی کرده‌اند، تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش تلویزیون «المنار» سید نصر الله در سخنرانی امروز در مراسم هفتم شهادت سمیر قنطار در مجتمع فرهنگی پرورشی «شاهد» واقع در مسیر فرودگاه بیروت، با عرض تسلیت مجدد به خانواده‌های شهیدانی که با سمیر قنطار به کاروان شهدا ملحق شدند، سالروز دو میلاد بزرگ پیامبر اکرم (ص) و حضرت «مسیح» (ع) را به امت‌های اسلامی و مسیحی تبریک گفت.

وی با اشاره به تحولات امنیتی چند سال گذشته منطقه خاورمیانه، تاکید کرد که «طی سال‌های گذشته که منطقه ما به جنگ‌‌های نابود کننده در راستای خدمت به منافع رژیم صهیونیستی گرفتار شده است، ما طعم هیچ عید و خوشحالی را نچشیده‌ایم».

نصر الله افزود: سمیر قنطار از زمانی نوجوانی، صفت‌‌‌‌های یک جوان جدی و مسئولیت پذیر را داشت و به آرمان فلسطین ایمان داشت… او از نسل کسانی است که به خاطر فلسطین مبارزه کرده و در این راه به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و پرورشی دشمن به منظور دور ساختن جوانان امت اسلامی از قضیه‌های مرکزی جهان اسلام، تاکید کرد که چنین برنامه‌هایی بر سمیر قنطارها هیچ تاثیری نگذاشته‌اند.

دبیر کل حزب الله «جانشفانی بدون حد و مرز» را از دیگر صفت‌های سمیر قنطار توصیف کرد و گفت: عملیاتی که قنطار در ابتدای راهش انجام داد از همان عملیاتی بود که به شهادت یا اسارت منتهی می‌شد. این وضعیت همانند عملیاتی است که این روزها با چاقو در فلسطین انجام می‌شود… این روحیه،‌ بیانگر جوهر مقاومت مبنی بر اینکه «هیچ مقاومتی بدون جانفشانی‌ بی حد و مرز ممکن» نیست.در حمله اخیر رژیم صهیونیستی به حومه جنوبی دمشق، سمیر قنطار و دو تن از هم‌رزمانش به شهادت رسیدند.

وی «ایستادگی و استقامت قنطار طی ۳۰ سال اسارت»، «امیدواری و سرزندگی»، «ایثار» و «اصرار و پافشاری بر مبارزه با صهیونیست‌ها بعد از خروج از زندان» را از دیگر خصوصیات سردار اسرای لبنانی خواند.

سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه شهید سمیر قنطار پس از زندان هم در بالاترین سطح اخلاقی بود و مناسبت است در اینجا یادی از این فضایل اخلاقی این شهید داشته باشیم، گفت: از ویژگی‌های اساسی مردان مقاومت این است که از یکدیگر حمایت می‌کنند و در خط مقدم مسئولیت‌ها را بر عهده می‌گیرند.
وی با اشاره به اینکه مسئله اسراء و مذاکرات برای تبادل نیروهای اسرائیلی دستگیر شده با اسراء مقاومت از مهمترین مسائل یوده است، اظهار داشت: مشکل اساسی از همان روز اول بحث درباره آزادی شهید سمیر قنطار بود.
دبیرکل حزب الله با بیان اینکه صهیونیست‌ها به دلیل اینکه با آزاد کردن سمیر قنطار از زندان مخالف بودند، مذاکرات طولانی شد، افزود: ما تعهد اخلاقی داشتیم تا همه اسرایمان را آزاد کنیم.
وی با اشاره به اینکه حزب الله لبنان در خلال مذاکرات برای تبادل اسراء در برابر یک چالش اخلاقی از یک سو و یک چالش عملی در سوی دیگر قرار داشت، تصریح کرد: مذاکرات در اینجا متوقف شده بود که یا مذاکرات با تنها گذاشتن سمیر قنطار در زندان و آزادی دیگر زندانیان پایان می‌یافت و یا اینکه کل روند تبادل متوقف می‌شد و همه زندانیان در زندان دشمن باقی می‌ماندند.
سید حسن نصرالله تاکید کرد که واقعیت بسیار دشوار بود اما در این شرایط موضع خود سمیر قنطار بود که ما را از آن وضعیت خارج کرد، او پیامی برای ما به این مضمون ارسال کرد که مشکلی نیست اگر روند برای وی متوقف شده است.

نصر الله با بیان اینکه سمیر قنطار بعد از خروج از زندان‌های رژیم صهیونیستی خواست که در خط مقدم رویارویی با اسرائیل باشد، تاکید کرد: قنطار بعد از خروج زندان اعلام کرد که از فلسطین نیامده مگر اینکه به فلسطین برگردد.

وی با اشاره به درخواست قنطار برای پیوستن به مقاومت در سوریه، اظهار داشت: اسرائیل می‌خواست هر نوع مقاومت مردمی سوری در «جولان» را بین ببرد و همه افرادی که به این مقاومت پیوسته‌اند را تعقیب می‌کرد. هر نوع وابستگی به مقاومت سوریه، طرف را در معرض دستگیری و ترور قرار می‌داد.

دبیر کل حزب الله با بیان اینکه اسرائیل هر نوع مقاومتی را در هر جایی وابسته به ایران و ایرانی می‌داند، افزود: اسرائیل تلاش داشت که مقاومت مردمی در سوریه را وابسته به ایران معرفی کند زیرا این رژیم هویت ملی را نمی‌پذیرفت و هر کسی که با آن مبارزه کند را «مزدور ایران» می‌داند… اسرائیل هر کسی را که به هر نحوی به این طرح مقاومت منتسب بود را تعقیب، بمباران می‌کند یا ترور می‌کند.. اسرائیل اصلا هیچ مقاومت مردمی را در سوریه یا لبنان یا هر جای دیگری به رسمیت نمی‌شناسد بلکه هر مقاومتی را در اصل ایرانی می‌بیند.

وی با طرح سئوالی مبنی بر اینکه «چرا (صهیونیست‌ها) با این حساسیت با مقاومت در جولان برخورد می‌کند؟»، افزود:  آنانی که جولان را به خود الحاق کردند، هیچ نوع سخنی از ایجاد مقاومت مردمی در جولان را قبول ندارند.. برای همین اسرائیل یک ساختمان مسکونی در جرمانا را هدف گرفت تا سمیر قنطار را ترور کند. زنده ماندن قنطار یا امثال او، از دید اسرائیل این اهمیت را دارد که دست به چنین ماجراجویی بزند.

نصر الله درباره مقاومت مردمی در جولان سوریه گفت: از همان ابتدا هر چه پیش آمد، کاملا سوری بود و سمیر قنطار و برادرانش فقط نقش کمک کننده و انتقال تجربه به مقاومت جوان سوریه را داشتند… طرف اسرائیلی می‌خواست مقاومت سوریه را در گهواره خفه کند.

منبع: فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::