ایران سلطان جنگ های نا منظم

eagle آذر ۱۳, ۱۳۹۴ 1
ایران سلطان جنگ های نا منظم
اندیشکده هریتیج در گزارشی به قدرت ایران در نبردهای نامتقارن و توان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انجام تنوعی از عملیات اشاره کرد.

 

در بخش دوم گزارش اندیشکده آمریکایی «هریتیج» به تهدیدهای خاورمیانه‌ای، قدرت نبردهای نامتقارن ایران و نیز توان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره شده است.

*برتری خاورمیانه‌ای ایران

ایران کشوری انقلابی و ضد غرب که در پی از بین بردن توازن قوای موجود در خاورمیانه ، مخالف حضور نظامی غرب در منطقه و اعمال سلطه خود در منطقه نفت خیز غرب آسیا (خاورمیانه) است. به لحاظ توان متعارف نیروی زمینی ایران در قیاس با نیروی زمینی کوچک کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیروی موشکی توانمندش، این کشور تهدید می‌باشد.

*نبردهای نامتقارن ایران

در بخش دیگر این گزارش از ایران به عنوان سردمدار بکارگیری جنگ‌های نامنظم و غیر متقارن و استفاده گسترده از نبردهای نیابتی نام برده شده است.

بر این اساس، سپاه پاسداران ایران دارای نیروهای ماهر با طیف گسترده‌ای همکاری با گروه‌های تروریستی( جهادی) شیعه، سنی،کرد، افغان که حتی از لحاظ عقیدتی قرابتی با هم ندارند، می‌باشد. نیروی قدس سپاه پاسداران ایران همچنین مجهز به نفرات ماهری است و از نبردهای نیابتی به ویژه در لبنان ، عراق ، فلسطین و گروه‌هایی چون «حماس» لبنان و «جهاد اسلامی» فلسطین که علیه بحرین، مصر، اسرائیل، اردن، کویت، عربستان سعودی، ترکیه و یمن می‌جنگند، حمایت می‌کند.

*قدرت سلاح‌های کشتار جمعی ایران

در ادامه این گزارش اندیشکده هریتیج با بررسی سلاح‌های کشتار جمعی ایران مدعی شد: ایران یک قدرت دارای جنگ افزارهای شیمیایی اعلام شده و مدعی است که تمامی ذخایر سلاح‌های شیمیایی خود را نابود ساخته است. دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا در این زمینه ارزیابی کردند ایران قدرت تولید جنگ افزار شیمیایی و شاید سلاح‌های بیولوژیکی با اهداف تهاجمی را در صورت لزوم دارد.

*توان دریایی ایران

اندیشکده هریتیج سپس با اشاره به اهمیت شاهراه‌های حیاتی جهان منجمله خلیج فارس و تنگه هرمز و سوابق تهدیدهای ایران در بستن تنگه هرمز نوشت: ایران امروزه با خودستایی از زرادخانه موشکی ساخت خود که از نمونه‌های چینی و روسی طراحی شده است تهدیدی آشکار علیه نفتکش‌ها و نیز کشتی‌های جنگی دشمنانش می‌باشد. ایران مجموعه‌ای از موشک‌های «سییر ساکر» (HY-۲)، «ساردین» (CSS-N-۴) و نیز «ساکید» (CSS-N-۸) دارد. این کشور با کمک مهندسی معکوس موشک‌های ضد کشتی «رعد» و «نور» را تولید کرده و در کنار آن‌ها البته بمب‌های هدایت شونده لیزری نیز وجود دارند. جمهوری اسلامی دارای مجموعه عظیمی از مین‌های ضد کشتی پیشرفته است که برخی‌ آن‌ها از نمونه مین‌های چینی (EM-۵۲) ساخته شده‌اند. ایران همچنین می‌تواند مین‌ها یا اژدرهای خود را با ۳ زیردریایی «کلاس کیلو» که غیر قابل رصد هستند و بی صدا حرکت می‌کنند و یا بالگرد‌ها، زیر دریایی‌ها و قایق‌های کوچک در تنگه هرمز کار گذارد.

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نیز با شیوه‌ حملات انبوه با قایق‌های سریع می‌تواند از کماندوهای آموزش دیده و نیز زیر دریایی‌های کوچک و حتی جت اسکی استفاده نماید. نیروی دریایی سپاه ایران دارای افرادی است که قادرند با انجام عملیات در زیر آب‌ به سکوهای نفتی و دیگر تاسیسات حمله کنند و سرانجام این کشور قادر است با کمک شبکه نیروهای جهادی خود عملیات خرابکارانه را علیه خطوط لوله‌های انتقال نفت دشمنانش در منطقه و دیگر زیر ساخت‌ها یا نفتکش‌های حاضر در آب‌های خاورمیانه اجرا کند.

جهان

یک دیدگاه »

  1. هومن آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۰۵:۳۱ - Reply

    باسلام
    من قبلا همیشه میگفتم ایران نباید در سوریه هزینه کند و طرفدار این نظر بودم که اینهمه بدبخت و فقیر در ایران داریم و چرا باید ایران در فلسطین و سوریه و عراق و لبنان هزینه کند اما وقتی این روزها اون عراقی که ۸ سال مقابل ما جنگید، داعش تکه تکه اش کرد. سوریه هم که شخم زده شده. فلسطین هم که فقط یک نام داره ازش میمونه باخودم میگم که بهتره داعش را در بیرون از مرزها جنگید و این جنگ هم طبعا هزینه دارد و یک سفر به کربلا چندمیلیون خرج دارد چه برسد به حضور نظامی در عراق و سوریه و هزینه های جنگ با داعش.
    وباز اضافه کنم من خودم به سردار قاسم سلیمانی در برخی عملکردهایشان نقد دارم. دوستان هم توجه کنند که نقد با تخریب تفاوت دارد. نقد، نتیجه اش ساختن میشود و مخالفت، تخریب آخرش نفاق. با صداقت میگویم من خودم ایمان قوی ندارم اما امثال همین سردار سلیمانی در سوریه و عراق هستند که من و شما در امنیت هستیم. به قول آن ثروتمند سوری که مصاحبه میکرد و میگفت من هنوز دلارهایم را در بانک های خارجی دارم و حاضرم همه را بدهم و امنیت به کشورم برگردد در حالیکه در کشور خارجی میتونست رفاه داشته باشه. دوستانی که هرنقدی به سپاه و امثال سردار سلیمانی ها دارند، انصاف داشته باشید. سردار فقط یک کلمه: من را بخاطر نگاه های اشتباهم که تا پیش ازین به امثال شماها داشتم ببخشم و حلالمان کند. امروز من زرتشتی ها، مسیحی ها و حتی یهودیان ایران را می بینم که عاشق شما هستند چرا؟ چون آخر آخرش سردار ما هستی. زنده باشی

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::