انتقال سلاح ها و مهمات داعش از موصل عراق به سوریه

eagle آذر ۲۳, ۱۳۹۳ 0
انتقال سلاح ها و مهمات داعش از موصل عراق به سوریه

روزنامه “الحیات” چاپ لندن به نقل از “سعد بدران” یکی از شیوخ عشایر موصل، نوشت: گروهک تروریستی داعش، پس از اشغال موصل، سلاح ها و مهمات برجای مانده از نیروهای ارتش عراق در نقاط دیگر را به این شهر منتقل کرد که در کنار آن بخشی از تجهیزات تأسیسات زیربنایی از جمله مولدهای بزرگ برق نیز به این شهر منتقل شد.

وی افزود: به دنبال تشدید حملات ائتلاف بین المللی به مواضع داعش، این گروهک تروریستی در دو روز اخیر، از نظر نیرو و تسلیحات ضربات شدیدی را متحمل شده است؛ از سوی دیگر، اخباری مبنی بر تحرکات نیروهای ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه در مرز با سوریه در نزدیکی گذرگاه ربیعه و هماهنگی آنها با شیوخ عشایر شمر در منطقه منتشر شده است.

بدران ادامه داد: بیشتر سرکردگان داعش، موصل را ترک کرده و فرماندهی این شهر را به سرکرده های محلی سپرده اند؛ همچنین با پیمانکاران محلی درباره حفر خندقی در اطراف موصل و بمب گذاری تأسیسات حیاتی این شهر برای جلوگیری از پیشروی نیروهای ارتش عراق به سوی این شهر به توافق رسیده اند.

در همین راستا، این گروهک با سوء استفاده از دودستگی در زمینه برکناری استاندار این استان و همچنین تعلل و سرخوردگی سران عشایر، حملات خود به شهرهای استان الانبار را ادامه می دهد.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::