پاریس در آتش و خون؛ دست‌کم ۱۵۰ کشته در حملات تروریستی داعش + تصاویر

eagle آبان ۲۳, ۱۳۹۴ 0

پلیس پاریس اعلام کردکه دراثر دو تیراندازی و سه انفجار در حدود ساعت ۲۲ جمعه شب به وقت محلی در ناحیه‌های ۱۰ و ۱۱ پاریس، دستکم ۱۵۰ نفر کشته شدند.

سایت روزنامه ال پاییس گزارش داد، یکی از این حملات در یک سالن جشن و موسیقی باتکلان اتفاق افتاد. شاهدان عینی که در نزدیکی‌های این سالن بودند، از به گروگان گرفته شدن چندین نفر در داخل این سالن خبر دادند.

گروگانگیری در سالن نمایش باتکلان پاریس در حالی پایان یافت که این اقدام و تلاش پلیس برای پایان آن خونبار‌ترین نتیجه را با حدود ۱۰۰ کشته در پی داشت.

ساعاتی بعد پلیس فرانسه پایان گروگانگیری در سالن نمایش باتکلان پاریس را با کشته شدن دو مهاجم عامل این حادثه پیش از اشغال این مکان از سوی پلیس اعلام کرد.

معنای ۱۰۰ کشته در سالن باتکلان می‌تواند آن باشد که تمامی گروگان‌ها به دست تروریست‌ها سلاخی شده‌اند ولی برخی گزارش‌ها نیز حکایت از کشته شدن گروگان‌ها در جریان حمله پلیس به این محل دارد هر چند آمار رسمی از تعداد گروگان‌ها و کشته شدگان و مجروحان تاکنون اعلام نشده است.

همزمان با این تیراندازی‌ها، برخی از رسانه‌ها اشاره کردند که صدای چندین انفجار در نزدیکی استادیوم ورزشی فوتبال که در آن زمان، تیم‌های ملی فرانسه و آلمان در حال بازی بودند، شنیده شد.

«فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه نیز که در استادیوم ورزشی محل مسابقات فوتبال فرانسه و آلمان حضور داشت، بلافاصله پس از شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی این ورزشگاه با یک بالگرد از این محل به وزارت کشور انتقال یافت تا یک شورای بحران تشکیل دهد.

«اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان که در پاریس حضور داشت پس از این حادثه پاریس را به مقصد وین ترک کرد.

حمله دیگری در یک رستوران در مرکز پاریس رخ داد که در آن یک فرد با یک سلاح کالیبر بزرگ به تیراندازی پرداخت.

بر اساس اعلام پلیس فرانسه ۴۰ تن در دو انفجار نزدیک استادیوم بین المللی فرانسه و همچنین تیراندازی در نزدیک رستورانی در پاریس کشته شده‌اند. 

از سوی دیگر گروه تروریستی داعش در صفحات اجتماعی خود با به عهده گرفتن مسئولیت این اقدام تروریستی اعلام کرده است که «این حملات ۱۱ سپتامبر فرانسه است.»

داعش در شبکه توئیتر عبارت «پاریس در آتش» را درج نموده که این جمله داعش به نوعی می‌تواند نشان دهنده نقش این گروه تروریستی در این انفجار‌ها باشد.

وضعیت شهر پاریس در حال حاضر بحرانی است و فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در این کشور آماده‌باش نظامی اعلام کرده است.

رئیس جمهور فرانسه می‌گوید کشورش با بی‌سابقه‌ترین حادثه تروریستی مواجه است.

وی پس از حملات تروریستی در پاریس گفت: در اتفاقات پاریس تعداد زیادی کشته شدند. ما همه تلاشمان را می‌کنیم که گروگان‌ها را آزاد کنیم و با مهاجمین برخورد شود.

اولاند گفت: ما به دنبال آن هستیم که حمله جدید روی ندهد.

رئیس جمهور فرانسه اشاره کرد که نیروهای ویژه عملیات جدیدی را آغاز کرده‌اند و وزارت کشور اعلام خواهد کرد که شرایط اضطراری برقرار خواهد شد.

اولاند تاکید کرد: عبور و مرور کاهش پیدا خواهد کرد، مرز‌ها بسته خواهد شد تا مهاجمین فرار نکنند.

وی افزود: ما می‌دانیم که مهاجمین از کجا آمده‌اند.

اولاند اضافه کرد: ما در این شرایط حساس با خانواده‌های قربانیان همدردی می‌کنیم. ما نباید بگذاریم آن‌ها ما را بترسانند… این ترس و هراس وجود دارد، اما ما ملتی هستیم که می‌توانیم از خودمان دفاع کنیم. ما بر تروریست‌ها پیروز خواهیم شد. ما هر همکاری را با نیروهای امنیتی انجام خواهیم داد تا از ملتمان دفاع کنیم.

ابنا

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::