آزادسازی ۹ کیلومتر از«ملاح» حلب در۴۰ دقیقه + تصاویر

eagle آذر ۲۳, ۱۳۹۳ 0

در حالی‌که ارتش سوریه در عملیات امروز خود در جبهه حلب موفق شد، تنها ظرف ۴۰ دقیقه ۹ کیلومتر از منطقه «ملاح» را آزاد کند، در ریف جنوبی ادلب «جبهه النصره» حمله گسترده‌ای را با هدف تصرف پایگاه نظامی «وادی الضیف» آغاز کرده است.

به گزارش فارس ، نیروهای ارتش سوریه، در کنار نیروهای دفاع ملی این کشور امروز (یک‌شنبه) نیز برای سومین روز متوالی به عملیات خود موسوم به عملیات «رنگین کمان» با هدف تکمیل محاصره بخش شرقی حلب که در تصرف گروهک‌های تروریستی مسلح قرار دارد، ادامه دادند.

بنابر اعلام یک منبع میدانی سوری این نیروها در عملیات امروز خود موفق شدند، ظرف ۴۰ دقیقه مساحتی به اندازه ۹ کیلومتر مربع و به عمق ۳ کیلومتر از منطقه «حندرات» تا منطقه «ملاح» را آزاد کنند و هم اکنون تا مرکز ملاح یعنی مسجد «روضه» پیشروی کرده‌اند.

این منبع ادامه داد: هم اکنون ارتباط مستقیم شهرک «حریتان» با بزرگراه «کاستلو» قطع شده و گروهک‌های تروریستی مسلح برای تردد و نقل و انتقال خود از جاده‌ای خاکی که از شهرک «کفر حمره» به «کاستلو» کشیده شده، استفاده می‌کنند.

منبع مذکور تاکید کرد که مهمتر از پیشروی ارتش سوریه در منطقه ملاح، آزادسازی یکی از تپه‌های استراتژیک جنوب «حندرات» و سیطره این نیروها بر آن است، چون این تپه بطور کامل بر بزرگراه کاستلو که در نقشه از آن تحت عنوان «خالد بن ولید» یاد شده، اشراف دارد.

تپه مشرف به کاستلو دایره آبی، بزرگراه کاستلو به رنگ نارنجی و جاده خاکی کفرحمره به زنگ زرد مشخص شده

به این ترتیب و بنابر اظهار نظر این منبع میدانی سوری در عمل حلب بطور کامل در محاصره ارتش سوریه قرار دارد، ولی تاکتیک ارتش هم اکنون باز گذاشتن این بخش از بزرگراه کاستلو است تا کسانی‌که خواهان خروج از این بخش شهر هستند، امکان خروج تا پیش از تکمیل محاصره را داشته باشند.

پیروزی اخیر ارتش سوریه موجب شده تا گروهک تروریستی تکفیری «جبهه النصره» و سایر گروهک‌های مسلح فعال در منطقه، جبهه‌های مختلف حلب را خالی کرده و برای مقابله با پیشروی ارتش سوریه به منطقه ملاح شتافته‌اند.

جاده خاکی کفرحمره -کاستیلو، تنها راه باقی مانده برای برای تردد تروریست‌ها بین حلب و ریف آن

اما از ریف جنوبی ادلب گزارش شده که جبهه النصره و هم پیمانانش با استفاده از بارندگی هوا و عدم امکان پرواز جنگنده‌های ارتش سوریه حمله گسترده‌ای را علیه پایگاه نظامی «وادی الضیف» که در این منطقه واقع شده و دو سال است در محاصره این گروهک‌های تروریستی آغاز کرده و به نظر می‌رسد، هدف اصلی آنها تصرف وادی الضیف تا پایان امشب است.

تصاویر رسیده شدت و وسعت و میزان تدارک النصره برای این حمله را نشان می‌دهد.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::