شهر استراتژیک الحاضر به کنترل ارتش سوریه وحزب الله درآمد

eagle آبان ۲۱, ۱۳۹۴ 0
شهر استراتژیک الحاضر به کنترل ارتش سوریه وحزب الله درآمد

شبکه خبری «المنار» لبنان گزارش کرد که نیروهای ارتش سوریه، مقاومت لبنان و گروه‌های متحد آنان، امروز پیشروی چشمگیری در جنوب غرب ریف حلب (در شمال غرب سوریه) کردند.

به گزارش المنار، نیروهای سوریه و متحد آن موفق شدند خود را به مرکز شهر «الحاضر» برسانند و کنترل خود بر شهر را تحکیم ببخشند.

شهر «الحاضر» در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر حلب، یکی از لانه‌های اصلی گروهک «جبهة النصره»‌ شاخه القاعده در سوریه به شمار می‌رود و سقوط آن می‌تواند دیگر نقاط در جنوب غرب حلب را دومینووار ساقط کند.

شماری از تروریست‌ها به سمت شهرک «العیس» ىر غرب شهر الحاصر عقب‌نشینی کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، دو روز پس از شکست محاصره دو و نیم ساله فرودگاه کویرس در ریف شرقی حلب، اکنون ارتش سوریه موفقیت بزرگی دیگری با متحدان خود به دست آورده است که تاثیر بسیار مهمی در آزادسازی مناطق ریف جنوب غربی حلب دارد.

طبق این گزارش، روستاها و شهرک‌های «تل الاربعین»، «خربة المزارع»، «خربة نزهه» و «خربه مشوح» در ریف جنوب غربی حلب نیز آزاد شدند.

به گزارش فارس، ارتش سوریه همچنین موفق شد استحکامات «جبهة النصره» و «احرار الشام» را در سمت شرق شهر الحاضر در هم بشکند و درگیری‌ها در شرق الحاضر به کشته شدن تعدادی از عناصر تروریستی منجر شد.

ریف شرقی حلب

ارتش سوریه همچنین مراکز و مقرهای داعش و جبهة النصره را در اطراف «ایستگاه حرارتی» [برق] در ریف شرقی حلب نیز ادامه می‌دهد و درگیری‌ها هنوز در این منطقه در جریان است.

فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::