سید اسماعیل سیرت نیا به جمع شهدای مدافع حرم گیلانی پیوست +عکس

eagle آبان ۱۷, ۱۳۹۴ 1

در ادامه عملیات بزرگ “محرم – انتقام سخت” در محور جنوبی شهر حلب سوریه، یکی از پاسداران گیلانی مدافع حرم حضت زینب به کاروان شهدای کربلای امام حسین (ع) پیوست.

شهادت پاسدار گیلانی مدافع حرم در سوریه+تصاویر
بنابراین گزارش، پاسدار رشید اسلام “سید اسماعیل سیرت نیا” متولد ۱۳۵۷ دو روز پیش به همراه گروهی از رزمندگان در نبرد با گروههای تروریستی تکفیری القاعده، ارتش آزاد و احرارالشام در محور جنوبی شهر حلب بال در بال ملائک گشوده و به آرزوی دیرینه خود که همان شهادت در راه امام حسین (ع) و دفاع از اهل بیت بود رسید. شهید سیرت نیا پنجمین شهید گیلانی مدافع حرم در سوریه و دومین شهید گیلانی عملیات محرم در جنوب حلب می باشد.
شهادت پاسدار گیلانی مدافع حرم در سوریه+تصاویر
شهید سیرت نیا از فعالان قدیمی فرهنگی – مذهبی استان گیلان و شهر رشت و از پاسداران لشگر ۲۷ حضرت محمد رسول الله (ص) بود که چهل روز پیش داوطلبانه به سوریه اعزام شده بود. یکی از همرزمان این شهید در رابطه با حال و هوای وی در شب شهادتش گفت که وی موی سر خود را تراشید و وقتی به او گفتیم که چرا در این ساعت اینکار را انجام می دهی گفت که فردا روز دیدار با ارباب است.
شهادت پاسدار گیلانی مدافع حرم در سوریه+تصاویر
این شهید در نبرد با تروریستها پس از محاصره محل استقرارش و پس از شلیک آخرین گلوله های سلاح، در اثر اصابت دو ترکش به پشت سر و پهلو به درجه رفیع شهادت نائل امد. پیکر وی فردا (دوشنبه) از مقابل مقر لشگر ۲۷ محمد رسول الله (ص) تشییع و سپس برای تشییع و تدفین به زادگاهش شهر “رشت” منتقل و در کنار شهدای عملیات کربلای ۵ به خاک سپرده خواهد شد. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.
شهادت پاسدار گیلانی مدافع حرم در سوریه+تصاویر
شهادت پاسدار گیلانی مدافع حرم در سوریه+تصاویر
شهادت پاسدار گیلانی مدافع حرم در سوریه+تصاویر
مشرق

یک دیدگاه »

 1. مجتبی بخشی نژاد آبان ۱۸, ۱۳۹۴ در ۰۲:۱۸ - Reply

  سید و روضه مادر

  باورم نمیشه سید سیرت نیای عزیز شهید شده و دیگه نمی بینمش تا قیامت.

  کاش آخرین بار که به یادش افتادم برای احوالپرسی بهش زنگ زدم گوشیش در دسترس می بود کاش.

  در یکی از جلسات خانگی هیئت سید، به سید گفتم سید الان ایام زیاد تناسب نداره صلوات حضرت زهرا(س) چرا زیارت عاشورا نمی خونیم!؟

  سید در جواب با همان آرامش همیشگی و دوست داشتنی به من گفت: در جلسه حضرت زهرا(س) افراد انتخاب و گزینش می شوند و به هرکسی این توفیق را نمی دهند. اما امام حسین (ع) باب الله الواسعه هست.

  یکی از خاطراتم با سید

  مجتبی بخشی نژاد

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::