دلایل اهمیت فرودگاه دیرالزور و ناکامی مجدد داعش +تصاویر

eagle آبان ۱۷, ۱۳۹۴ 0
گروه تروریستی داعش بار دیگر در رسیدن به هدف مهم خود در دیرالزور ناکام ماند و با دژ مستحکم نیروهای حامی فرودگاه نظامی این شهر روبه‌رو شد.

بر اساس این گزارش، درگیری‌ها میان ارتش سوریه و تروریست‌های داعشی در محله‌های الصناعه، الجفره و الحویقه در اطراف فرودگاه نظامی دیرالزور در شمال شرقی سوریه ادامه دارد. داعشی‌ها بارها برای یورش به فرودگاه و اشغال آن تلاش کرده‌اند، اما هر بار به‌سبب مقاومت نیروهای مدافع فرودگاه شکست خورده‌اند.

 این فرودگاه از مستحکم‌ترین مواضع ارتش سوریه در منطقه شرقی به شمار می‌رود و موقعیت استراتژیک دارد.

خبرنگار تسنیم از دمشق در ادامه گزارش خود اعلام کرد نیروهای ارتش سوریه طی ساعات اخیر، سه خودروی نظامی گروه تروریستی داعش را در منطقه البوعمر در حومه شرقی شهر دیرالزور منهدم کردند و همچنین جنگنده‌‌های‌ ارتش، نقاط تجمع داعشی‌ها در اطراف فرودگاه را بمباران کردند که به کشته شدن شمار زیادی از آنها منجر شد.

از سوی دیگر درگیری‌ها در محورهای مختلف مناطق نزدیک به فرودگاه دیرالزور و به‌طور مشخص در الحویقه و الجفره ادامه دارد به‌طوری که نیروهای ارتش سوریه برای گسترش کمربند امنیتی اطراف فرودگاه نظامی دیرالزور تلاش می‌کنند، این فرودگاه یک نقطه بسیار مستحکم و محافظت شده با سلاح‌های پیشرفته و جنگنده‌های مدرن در منطقه شرقی قلمداد می‌شود.

نیروهای مدافع این فرودگاه از سه سال پیش تا کنون همچنان در برابر گروه‌های تروریستی و حملات مستمر آنها مقاومت می‌کنند، نیروهای گارد ریاست جمهوری و کماندویی هم به این نیروها برای حفظ فرودگاه استراتژیک دیرالزور کمک می‌کنند.

یک منبع نظامی سوری به خبرنگار تسنیم در دمشق گفت نیروهای مدافع فرودگاه دیرالزور یک خودروی زرهی بمب‌گذاری شده از سوی داعشی‌ها را پیش از رسیدن به فرودگاه هدف قرار داده منفجر کردند.

گروه تروریستی داعش در برهه اخیر بارها تلاش کرده‌ است فرودگاه نظامی دیرالزور را اشغال کند، به‌ویژه از زمانی که حملات هوایی روسیه علیه تروریست‌ها در سوریه آغاز شده است، این گروه تروریستی شمار زیادی از اعضای خود را از شهر الرقه به دیرالزور گسیل داشته است به‌طوری که حضور این تعداد تروریست، سبب تشدید درگیری‌ها اطراف فرودگاه شده است، با این حال تمام تلاش‌ها و حملات این گروه‌ تکفیری برای سیطره بر این فرودگاه با شکست همراه شده است.

به‌گفته منابع سوری، فرودگاه نظامی دیرالزور، ورود نظامیان سوری به منطقه شرقی را تسهیل می‌کند و همچنین عامل حمایتی برای بیش از ۵۰۰هزار شهروند ساکن دیرالزور است به‌طوری که ارتش از طریق هوایی، مواد غذایی و بهداشتی را برای ساکنان این شهر ارسال می‌کند. فرودگاه دیرالزور همچنین اهمیت راهبردی بالایی به‌سبب آنکه خطوط کمک رسانی به گروه تروریستی داعش را قطع می‌کند، دارد.

دلایل اهمیت فرودگاه دیرالزور و ناکامی مجدد داعش +تصاویر

دلایل اهمیت فرودگاه دیرالزور و ناکامی مجدد داعش +تصاویر

دلایل اهمیت فرودگاه دیرالزور و ناکامی مجدد داعش +تصاویر

دلایل اهمیت فرودگاه دیرالزور و ناکامی مجدد داعش +تصاویر

منبع: تسنیم

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::