یک خبرنگار ایرانی در محرمانه ترین اتاق جنگ سوریه +فیلم

eagle مهر ۳۰, ۱۳۹۴ 1

برای نخستین بار خبرگزاری صدا و سیما اجازه یافت به اتاق عملیات گسترده ارتشیان سوری در جنوب حلب پا گذارد و از قسمت کوچکی از این اتاق محرمانه و سری تصویر بردارد.

گستره جغرافیایی رزم علیه تروریست ها در سوریه فرماندهی منسجم و قوی می خواهد به خصوص حالا که ارتش این کشور در جنوب حلب پیروزی های پی در پی در آزادسازی مناطق تحت اشغال تکفیری ها داشته است.
پس از رایزنی های بسیار با فرماندهان ارشد سوریه اجازه یافتیم وارد اتاق عملیات جنوب حلب شویم.
جایی که شاید کیلومترها آن طرف تر از صحنه رزم و شاید در عمق میدان جنگ باشد، ما هم مکان آن را نفهمیدیم.
فرماندهان در اتاق عملیات همه نقاط راهبردی را زیر نظر دارند و ایده می دهند. هم نظر می شوند . تصمیم می گیرند و دستور را ابلاغ می کنند. گستره عملیات در جنوب استان حلب بر اصل غافلگیری مبتنی است.
پهپادها از ارتفاعی بیش از  ۲۰ هزار پا همه مواضع ، استحکامات و تحرکات دشمن را در جغرافیای تحت اشغال آنها نگاه می کنند  و تصاویر مستقیم به اتاق عملیات ارسال می شود.
فرماندهان پس از ارزیابی این تصاویر تصمیم می گیرند و چگونگی پیشروی مسیر پیشروی بهترین ساعات برای پیشروی چگونگی پشتیبانی آتش بارها ، موشک ها، توپ ها و ادوات زرهی را به نیروهای  داخل رزم ابلاغ می کنند. تمامی نقشه ها در اتاق عملیات ساعت به ساعت تغییر می کند تا تروریست ها با سیستم های شنود و جنگال خود نتوانند مسیر جنگ را پیدا کنند.
هر چه می گذرد ارتش سوریه توانمندتر و با تجربه تر می شود و دشمن ضعیف وضعیف تر. به هلاکت رسیدن و زخمی شدن بیش از هزار تروریست تنها در چند روز دستاورد کمی برای ارتش سوریه نیست.
ترویست ها قدرت تصمیم گیری خود را از دست داده اند تا جایی که خانواده های محاصره شده ازجانب جنایتکاران هم توانستند در دل شب از چنگال تروریست ها بگریزند و به ارتش سوریه پناه آورند.

دانلود ویدیو

یک دیدگاه »

  1. aamer آبان ۲, ۱۳۹۴ در ۱۱:۰۸ - Reply

    آقای محترم چه افتخار بزرگی که یک خبرنگار رفته داخل اطاق محرمانه , مرد حسابی کدوم ارتش یا کدوم قدرت یا کدوم محور مقاومت , ارتشی که تا صدای پای مهاجمین بگوشش میرسه میزاره بفرار و لااقل سلاح شخصی اش را هم با خودش نمیبره , چه اطاق محرمانه ای میتونه داشته باشه , ارتشی که تمامش خلاصه میشه به یک سرهنگ که تعهدش را انجام داده و یک سرتیپ دروزی که وظیفه اش را انجام داده چه افتخاری میتونه داشته باشه , الان که از افغانستان تا لبنان بخاطر بی بی زینب رفته اند که شر حرامیان و بیماران جنسی که از تمام دنیا برای تفریح و ارضای عقده های فروخفته شان سالها در سوریه جولان میدادند را کم کنند شما هی بنویس ارتش سوریه , ارتش سوریه . بعد هم بیارش تو محور مقاومت , کشوری که تا امروز خاکش در تصرف اسرائیل بوده و نتونسته یک گلوله به طرف اسرائیل شلیک کنه را شیرش کن . واقعا باعث سرافکندگی شیعیان و آزادگان دنیاست این ارتش ظفرمند که اسلحه و امکانات مفت از روسیه میرسه و رزمنده از دیگر کشورها لااقل نمک به زخم صاحبان عزا نپاشید

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::