نفوذ نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به روستایی در خاک عربستان + عکس

eagle مهر ۲۱, ۱۳۹۴ 0

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با نفوذ به منطقه جیزان و درگیری با نیروهای سعودی، کنترل یک روستا را در خاک عربستان به دست گرفتند.

وزارت دفاع یمن اعلام کرد که گروه‌های مردمی و نیروهای ارتش هم پیمان آن‌ها روز سه شنبه موفق شدند یک روستا را در منطقه جیزان در خاک عربستان به کنترل خود در آورند.

شبکه تلویزیونی المسیره نیز اعلام کرد این روستا بین روستای حامضه و مرکز نظامی کعب الجابری قرار دارد و یمنی‌ها با نفوذ در این منطقه و درگیری با نیروهای سعودی و با استفاده از حملات موشکی به این منطقه، توانستند این روستا را تصرف کنند.

گروه‌های مردمی و ارتش در این عملیات ۴ خودروی زرهی عربستان را به تصرف خود در آوردند و چند خودروی زرهی دیگر را منهدم کردند.

ادامه حملات سعودی‌ها به یمن

از سوی دیگر حملات بی‌هدف رژیم سعودی به خاک یمن همچنان ادامه دارد. جت‌های سعودی منازل مسکونی شهر الخوخه در استان الحدیده را هدف چندین حمله هوایی قرار داده‌اند. در این حملات ۴ زن شهید و دست‌کم ۱۰ شهروند دیگر یمنی مجروح شدند.

جنگنده‌های سعودی همچنین منطقه واقر را در شهرستان مراوعه در استان الحدیده بمباران کردند.

خبرگزاری رسمی یمن در تشریح این خبر اعلام کرد جت‌های سعودی منطقه واقر را هدف دو حمله هوایی قرار داده و با سه حمله هوایی دیگر مراکز مخابرات و آب‌رسانی را اطراف این منطقه بمباران کردند.

یمن وارد مرحله خطرناکی شده است

«اسماعیل ولد الشیخ احمد» فرستاده سازمان ملل به یمن هشدار داد این کشور وارد مرحله بسیار خطرناکی شده است.

وی گروه‌های سیاسی مختلف یمن را به گفتگو و نجات کشور و ملت فراخواند.

ولد الشیخ در پیامی بر روی شبکه اجتماعی فیسبوک، گفت اگر گروه‌های یمنی گفتگو را بار دیگر از سر نگیرند، اوضاع این کشور در مدت کوتاهی به سراشیبی خواهد کشید.

ابنا

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::