افزایش نقش سردار سلیمانی/ اتحاد نظامی مسکو و تهران

eagle مهر ۱۵, ۱۳۹۴ 3
افزایش نقش سردار سلیمانی/ اتحاد نظامی مسکو و تهران

خبرگزاری انگلیسی رویترز (Reuters) در گزارشی زیر عنوان “چگونه ژنرال ایرانی، حمله به سوریه را در مسکو طرح ریزی کرد” مدعی شده که سردار سلیمانی طی سفر خود به پایتخت روسیه، طرح اتحاد جدید بین تهران و مسکو جهت مقابله محکم تر با تروریست ها در سوریه را هماهنگ کرده است.

در ابتدای این نوشتار می خوانیم: ژنرال ارشد ایرانی طی سفر ماه جولای خود به مسکو، نقشه ای از سوریه را گشوده تا به میزبانان روس خود توضیح دهد که چگونه شکست های بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، می تواند با کمک روسیه تبدیل به پیروزی شود.

رویترز افزود: ملاقات قاسم سلیمانی از مسکو، نخستین گام برنامه ریزی برای مداخله نظامی در سوریه بود که وضعیت جنگ این کشور را تغییر داده و موجب تشکیل اتحاد جدید ایرانی-روسی در حمایت از اسد شد.

در ادامه این گزارش با تکرار ادعای تکذیب شده “اعزام نیروهای نظامی ایران به عملیات های زمینی سوریه” آمده است: درحالی که هواپیماهای جنگی روسیه، شورشیان را از بالا بمباران می کنند، ورود نیروهای ویژه ایرانی برای عملیات های زمینی تاکیدی بر این واقعیت است که دو متحد مهم اسد از چندین ماه پیش برای اقدام در سوریه برنامه ریزی کرده اند.

این خبرگزاری انگلیسی در ادامه به نقل از “منابع ارشد منطقه ای” که نامی از آنان نبرده نوشت: ژنرال سلیمانی پیش از این نیز بر عملیات های زمینی علیه شورشیان در سوریه نظارت داشته و در شرایط کنونی، محور برنامه ریزی جهت عملیات روسیه و نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه است.

رویترز افزود: این اقدام، نقش منطقه ای ژنرال سلمانی را به عنوان فرمانده میدان نبرد توسعه می دهد؛ فرماندهی که هدایت شبه نظامیان شیعه عراق در جنگ علیه داعش را هم بر عهده داشته است.

پایگاه آمریکایی یاهو (Yahoo) نیز ضمن انعکاس این خبر نوشت: برنامه ریزی چندین ماهه ایران و روسیه بدین معناست که وقتی غربی ها فکر می کردند موضع مسکو درباره آینده بشار اسد درحال نرم شدن است، ایران و روسیه درحال بررسی راه های تقویت رئیس جمهور سوریه و حکومت وی بوده اند.

یاهو مدعی شده که قرار است عملیات زمینی گسترده ای در شمال غربی و غرب سوریه انجام شود که نیروهای عملیاتی با حملات هوایی روسیه تقویت خواهند شد.

در ادامه این گزارش به نقل از “یکی از مقامات ارشد منطقه ای” آمده است: سلیمانی تقریبا ساکن دمشق است یا اجازه دهید بگویم وی مکررا به آنجا می رود و شما می توانید وی را بین دیدارها با بشار اسد و بازدید از صحنه عملیات ها ماندن هر سرباز دیگری مشاهده کنید.

این پایگاه آمریکایی در پایان نوشت: وزیر خارجه سوریه روز دوشنبه اعلام کرد بود که حملات هوایی روسیه از ماه ها پیش برنامه ریزی شده است.

جام

3 دیدگاه »

 1. عبادي مهر ۱۶, ۱۳۹۴ در ۱۲:۱۱ - Reply

  سردار سليماني خوشا به سعادتت دوست دارم در ركاب شما و در مسير ولايت براي حفظ شيعه بجنگم

 2. مهدی ارجمند الشیخ احمد مهر ۲۸, ۱۳۹۴ در ۰۰:۳۲ - Reply

  باسمه تعالی
  به عنوان یک طلبه بی مقدار یک جمله عرض می کنم:امام صادق(ع) در یک روایت صحیح السند می فرمایند:دشمنان ما -اهل البیت(ع)-از دو حال خارج نیستند:*یا ولد الزنا هستند یا ولد الحیض*
  کسی می خواهد فرق بین ولدالزنا یا ولدالحیض را با ولدالحلال ببیند حتما بایستی نگاه کند به سردار دلها-سلیمانی عزیز- و این داعشی های بی همه چیز.
  به وحدانیت خدا قسم:ما ترک ها به سهم خود اگر ببینیم تعدی و یا دهن کجی به بقاع شریفه ی اهل بیت(ع)خصوصا حرم حضرت ابالفضل(ع)می شود یقین بدانید ما از هیچ کس دستور نخواهیم گرفت و مستقیما راهی مبارزه با این ولدالزناها خواهیم شد.احمق رو نگاه:میگه ما به تهران هم می آییم.تو غلط می کنی بی همه چیز ولدالحیض.بی بی غریب ما را غصه دار کردید دست بردار نیستید.والله دلمان می سوزد و داریم آتیش می گیریم که این ولدالحیض ها اینطور به خاندان مظلوم آل الله(ع)دهن کجی میکنند.به خدا قسم اگر احساس بکنیم باید در صحنه دفاع از حرم آل الله(َع) حضور داشته باشیم یقینا از احدالناسی دستور حضور در جبهه ها را نخواهیم گرفت.آه آه آه آه… چه بکنیم که دستمان جایی بند نیست.یاحق.

 3. ساسان قولی از اردبیل اسفند ۱۵, ۱۳۹۴ در ۱۳:۳۳ - Reply

  رود خدا بر سردار رشید اسلام ارزو دارم در رکابت جا فدای اسلام و قران و اهل بیت کنم

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::