جزئیات بزرگترین نبرد زمینی ارتش سوریه و حزب الله

eagle مهر ۱۰, ۱۳۹۴ 0
جزئیات بزرگترین نبرد زمینی ارتش سوریه و حزب الله
نیروهای روس با همکاری ارتش سوریه قصد دارند عملیات‌های بزرگی را در نقاط خاصی از این کشور انجام دهند.

وبگاه خبری «لبنان ۲۴» با انتشار گزارشی به بررسی جزئیات عملیات زمینی نیروهای سوری به همراه روسیه در شمال سوریه پرداخت و نوشت: اولویت‌های تهران و دمشق با اولویات روس‌ها در سوریه مطابقت دارد؛ زیرا اگر دولت سوریه پس از به دست‌گیری کنترل استان‌ها مرکزی (دمشق، حمص و حماة) و استان‌های ساحلی (لاذقیة و طرطوس) بتواند کنترل حلب را به دست گیرد، نیروهای روسی نیز از طریق ضعیف کردن گروه تروریستی «جیش الفتح» ‌در ادلب سعی خواهند کرد که امنیت خط ساحل را تأمین کند؛ چرا که ترکیه با حمایت از تصرف «جسر الشغور» که در کنار لاقیه قرار دارد خطوط قرمز روسیه را زیر پا گذاشته است.

به گزارش این وبگاه، برخی از منابع آگاه میدانی می‌گویند که به دست گیری کنترل شهر حلب مستلزم حصول دو مسئله است: مسئله نخست مربوط به امدادرسانی ارتش سوریه در غرب حلب یعنی بازگشایی بزرگراهی است که از شهر «معره النعمان» در ریف ادلب می‌گذرد. مسئله دوم نیز ضعیف کردن جبهه‌های امدادرسانی تروریست‌ها به سوی حلب در ادلب است. از این روی به نظر می‌رسد که ادلب هدف عملیات زمینی است که نیروهای دولتی سوریه و همپیمانانش قصد دارند کنترل آن را به دست گیرند.

به گفته این منابع، کمک‌ها و آمادگی‌های میدانی برای آغاز بزرگترین عملیات نظامی در حال رسیدن است؛ عملیاتی که حزب الله و ارتش سوریه در آن حضور خواهند داشت.

بنا بر این گزارش، هدف از مرحله نخست این عملیات، بازپسگیری کامل «سهل الغاب» است که از ریف حماه تا ریف ادلب امتداد دارد. همچنین بازپسگیری کامل شهرهای جسرالشغور و اریحا و ریف این دو شهر در دستور کار نیروهای سوریه و لبنانی قرار دارد.

لبنان ۲۴ در ادامه گزارش خود می‌نویسد، نیروهای ویژه حزب الله و نیروهایی که در بمباران هوایی و توپخانه‌ای متخصص هستند در این عملیات شرکت خواهند داشت و روسیه نخست بمباران مقدماتی و پس از آن بمبارانی را با عملیات زمینی آغاز خواهد کرد.

محافل بسیار آگاه نیز اعلام کردند، نیروهای ارتش سوریه و حزب الله هم اکنون در «جورین» تجمع کرده‌اند. این عملیات به سوری اریحا آغاز و به سوی جسرالشغور تکمیل خواهد شد؛ به گونه‌ای که کنترل آن به منزله تثبیت مجدد خط دفاعی است که در برابر استان‌های ساحلی قرار دارد.

به گفته این محافل، این جنگ همچنین شامل ریف شمالی لاذقیه است که گروه تروریستی جیش الفتح آن را تصرف کرده است.

منبع: فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::