کُردهای سوریه محاصره شهر «حلب» را تنگ‌تر کردند

eagle مهر ۸, ۱۳۹۴ 2
کُردهای سوریه محاصره شهر «حلب» را تنگ‌تر کردند

در روزهای اخیر تحولات میدانی در شمال شهر حلب سوریه به سود نیروهای محلی کُرد تغییر کرده و تروریست‌ها در وضعیتی قرار گرفته‌اند که اگر این روند تداوم یابد وضعیت آنان با خطر جدی روبه‌رو می‌شود.

نیروهای محلی کُرد در روزهای گذشته در جبهه شمالی شهر حلب، شکست‌های جدی را به گروه‌های تروریستی «جبهه الشامیة» و «احرارالشام» وارد کرده‌اند و با سیطره کامل بر منطقه «الشیخ مقصود»، تروریست‌ها را تا میدان «الجندول» که ورودی شمال حلب به شمار می‌آید، عقب راندند.

عناصر تروریستی در شمال غرب شهر حلب نیز به طور کامل از منطقه «الشیخ مقصود» عقب‌نشینی کردند و همین موضوع روحیه تروریست‌ها را به شکلی فزاینده ضعیف و آنان را نگران کرده چرا که کنترل کردها بر منطقه راهبردی «الشیخ مقصود» به معنای اشراف آنان بر مناطق «الاشرفیة»، «المیدان»، «الشیخ طه» و بخش‌هایی از منطقه «السلیمانیة» است.

به گزارش فارس، پیروزی‌های نیروهای کُرد به بازپس‌گیری منطقه راهبردی «الشیخ مقصود» ختم نشده است. آنها همچنین موفق شدند در این عملیات پاکسازی راه ارتباطی و امدادرسانی تروریست‌ها را از مناطق شرقی شهر را که از «الکاستیلو» شروع می‌شود، قطع کنند.

سیطره نیروهای مردمی کرد بر منطقه الشیخ مقصود بعد از اخراج تروریست‌ها از منطقه به معنای کامل کردن حلقه محاصره شهر بعد از بستن مسیر منطقه «الکاستیلو»  است و بستن این مسیر یعنی قطع کردن مسیر اصلی کمک رسانی و انتقال نیروهای تروریستی از مناطق شرقی حومه شهر به مناطق شمالی و غربی شهر که تحت سیطره تروریست‌هاست که همین امر موجب وحشت تروریست‌های منطقه شده است و در یک کلام باید گفت که ادامه این روند یعنی حلقه محاصره تروریست‌ها در شهر حلب با سرعت زیادی در حال تکمیل شدن است.

ناگفته نماند که محاصره منطقه «بنی زید» کار را برای تروریست‌ها در مناطق شرقی حلب یکسره کرده و تعدادی از گروه‌های تروریستی ادامه این وضعیت را نابودی قریب الوقوع خود پیش‌بینی کرده‌اند.

اگر نیروهای کُرد در عرصه میدانی وضعیت را به همین شکل به سود خود جلو ببرند و در مقابل حملات معکوس و پاتک‌های تروریست‌ها مقاومت کنند، می‌توان گفت وضعیت میدانی در این شهر در حال تغییر است و باید انتظار داشت که اوضاع میدانی حلب در هفته‌های آینده شاهد تغییر جدی باشد.

منبع: فارس

2 دیدگاه »

 1. زهرا ایزدی مهر ۹, ۱۳۹۴ در ۲۱:۴۱ - Reply

  سلام ببخشید من نویسنده هستم میخواستم یه کتاب درباره شهید مغنیه بنویسم شما میدونید چطوری میتونم به دوستان ایشون دست پیدا کنم و از خاطراتشون بپرسم؟؟

  • eagle مهر ۹, ۱۳۹۴ در ۲۳:۰۸ - Reply

   سلام.
   متاسفانه کاری از دستم بر نمیاد…
   ان شاء الله موفق وموید باشید در این کار بسیار ارزشمند… یا حق

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::