رد ادعای مضحک السفیر درباره حاج‌قاسم

eagle شهریور ۲۵, ۱۳۹۴ 0
رد ادعای مضحک السفیر درباره حاج‌قاسم

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه‌های وابسته به آمریکا در یک ماه گذشته اخبار متفاوتی از سفر سردار سرلشکر “قاسم سلیمانی” فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران مطرح کردند که صحت و سقم آن قابل بررسی است.

این ادعاها از سفر سردار سلیمانی به مسکو تا دیدار فرمانده سپاه قدس از ” کردستان عراق” متفاوت بوده و دیدگاه‌های مختلفی مطرح شده است.

* السفیر: قاسم سلیمانی بار دیگر به مسکو سفر کرد

روزنامه لبنانی “السفیر” در گزارشی اعلام کرد “قاسم سلیمانی،” فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران به منظور حضور در یک نشست، برای دومین بار به مسکو سفر کرد.

این روزنامه نوشت: این سفر در خصوص تلاش روسیه و ایران برای حل بحران سوریه بوده است. این روزنامه هیچ گزارشی در خصوص اینکه سردار سلیمانی برای دیدار با کدام یک از مقامات به مسکو سفر کرده است، منتشر نکرد.

* فاکس نیوز: سردار سلیمانی و پوتین بر سر سوریه توافق کردند

شبکه “فاکس نیوز” (Fox News) با انتشار گزارشی از نتایج ملاقات سردار سلیمانی با “ولادیمر پوتین” رئیس جمهور روسیه نوشت: “افزایش حضور روسیه در سوریه بخشی از توافق مخفی با فرمانده سپاه قدس ایران است”.

در این گزارش آمده است: «در حالی که پنتاگون محتاطانه افزایش حضور نظامی روسیه در سوریه را تحت نظر دارد، منابع اطلاعاتی غربی به فاکس نیوز گفتند که افزایش حضور روسیه تنها چند روز پس از ملاقات مخفی فرمانده سپاه قدس ایران و “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهور روسیه در مسکو صورت گرفته است.»

منابع اطلاعاتی به فاکس نیوز گفتند که علاوه بر تجهیزاتی که روسیه پیش از این به سوریه اعزام کرده که شامل ۵۰ تفنگدار دریایی، ده ها خودروی زرهی منتقل شده توسط هواپیماهای حمل و نقل نظامی آنتونوف-۱۲۴، و تجهزات نظامی گسترده که توسط دو کشتی روسی به سوریه منتقل شده اند، روس ها همچنین تجهیزات اطلاعاتی و ارتباطی نیز به سوریه فرستاده است.

مقاماتی که افزایش حضور روسیه در سوریه را تحت نظارت دارند می گویند بیش از ۱.۰۰۰ نیروی سوری را مشاهده کرده اند. برخی از این نیروهای روسی متخصصان لجستیکی هستند که حضور آن ها برای تامین امنیت در حین گسترش پایگاه های روسی است.”

* جان کربی: سفر سردار سلیمانی را نمی‌توانیم تایید کنیم

“جان کربی” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دراین زمینه گفت: نمی تواند به صورت مستقل سفر سردار سلیمانی به روسیه را تائید کند.

* نتیجه گیری خود ساخته فاکس نیوز

شبکه “فاکس نیوز” ابتدا مطرح کرده که سردار سلیمانی به مسکو سفر کرد و پس از آن دیدارهایی مخفیانه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه داشت. پس از آن این شبکه خود نتیجه گرفت که سفر سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران نهایتا منجر به ارسال ۱۰۰۰ نظامی فدراسیون روسیه به سوریه گردیده حال آنکه یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه تقریبا صحت این سفر را رد کرده است.

* هیچ سند رسمی دال بر سفر فرمانده سپاه قدس به مسکو وجود ندارد

سوال اینجاست که اولا آیا سفری انجام شده که نتیجه آن اعزام ۱۰۰۰ نظامی فدراسیون روسیه به سوریه باشد که البته حضور سردار سلیمانی در مسکو بارها از سوی مقامات “کرملین” تکذیب شده است و هیچ سند رسمی در این زمینه وجود ندارد.

علاوه بر این، فدراسیون روسیه در بندر “طرطوس” پایگاه نظامی دارد که البته یقینا این پایگاه نظامی همراه با نیرو و تجهیزات نظامی است و ارتباطی به رایزنی فرمانده سپاه قدس با رئیس جمهور روسیه (البته فرض این سفر تکذیب شده) ندارد.

ضمنا مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده‌اند که کمک‌های کشورمان به سوریه در حد مستشاری و فرهنگی بوده و حضور نظامی عمیقا تکذیب شده است و لذا جنگ روانی فاکس نیوز ضد سردار سلیمانی و جمهوری اسلامی ایران خلاف واقعیت است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::