شهر مرزی «الربوعه» عربستان تحت کنترل ارتش یمن درآمد

eagle شهریور ۲۴, ۱۳۹۴ 0
شهر مرزی «الربوعه» عربستان تحت کنترل ارتش یمن درآمد

شبکه تلویزیونی «المسیره» با انتشار تصاویری از کنترل کامل نیروهای یمنی بر شهر «الربوعه» در خاک عربستان سعودی وابسته به منطقه «عسیر» خبر داد.

پایگاه خبری «المعلومه» نیز با انتشار این خبر نوشت که کمیته‌های مردمی یمن و ارتش این کشور، موفق شدند این شهر در خاک عربستان را تحت کنترل خود درآورند.

دو روز گذشته خبرگزاری رسمی یمن «سبأ»، خبر داده بود که نیروهای یمنی بر گذرگاه این شهر کنترل پیدا کرده بودند.

در تصاویری که شبکه المسیره یمن منتشر کرده، دیده می‌شود که نیروهای یمنی، کنترل یک پایگاه نظامی را بدون هیچ مقاومتی به دست می‌گیرند و ۱۷ خودروی نظامی را به آتش می‌کشند و برج نگهبانی و انبارهای تسلیحاتی این پایگاه را نیز نابود می‌کنند.

یک منبع نظامی یمن نیز اعلام می‌کند که در این حمله، د‌ه‌ها سرباز سعودی کشته و بقیه قرار کرده‌اند.

شهر ۱۵ هزار نفری الربوعه، شهری مرزی در جنوب غرب «ظهران» و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب شهر «ابها» مرکز منطقه «عسیر» در جنوب عربستان است.

در ادامه حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در «ظهران» واقع در خاک عربستان سعودی، امروز ۴ نظامی سعودی کشته شدند.

پایگاه خبری شبکه «المیادین» با انتشار این خبر نوشت که در این عملیات ۴ بولدوزر نیز در منطقه «الربوعه» در ظهران وابسته به منطقه «عسیر» در جنوب عربستان به آتش کشیده شد.

منابع رسانه‌ای عربستان نیز کشته شدن ۴ نظامی سعودی در مرز یمن را تایید کردند.

این در حالی است که جنگنده‌های سعودی همچنان در حال بمباران یمن هستند و منابع یمنی از اقدام عربستان در استفاده از بالگردهای آپاچی برای بمباران مناطق «حریب» و «بیحان» در استان‌های «مأرب» و «شبوه» خبر می‌دهند.

فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::