جدیدترین اخبار «فوعه و کفریا» سوریه؛ ۳ شهید و کمبود شدید سلاح مردم

eagle شهریور ۲۳, ۱۳۹۴ 0

عناصر ائتلاف تروریستی «جیش الفتح» در دو روز گذشته ۴۵ خمپاره و ۷ موشک به شهرک کفریا و ۱۲ خمپاره و موشک دیگر به شهرک الفوعه شلیک کردند.

در نتیجه این حملات دو نوجوان از اهالی کفریا به نام‌های «ابراهیم محمد جواد» و «نهاد الحسین ابو وائل» و یکی از جوانان اهل الفوعه به نام «احمد عبدالغنی الشیخ» در این حملات خمپاره‌ای به شهادت رسیدند.

یک منبع میدانی در شهرک الفوعه در گفت‌وگو با «فارس» با بیان اینکه نیروهای مقاومت مردمی با کمبود شدید سلاح و مهمات روبه‌رو هستند، گفت: اهالی شهرک‌های الفوعه و کفریا بویژه زنان، کودکان و سالمندان از کمبود شدید مواد غذایی، آب آشامیدنی و خدمات بهداشتی بشدت رنج می‌برند و روزانه به دلیل نبود آب و کمک‌های اولیه، بیماری‌های جدیدی در میان ساکنان شیوع پیدا می‌کند.

بر اساس این گزارش، با اشغال فرودگاه «ابوالضهور» که آخرین پایگاه ارتش سوریه در غرب استان ادلب به شمار می‌رفت (+)، عناصر تروریستی تعداد زیادی از نیروهای خود را به سمت دو شهرک گسیل کرده و تمام تلاش خود را برای اشغال این دو شهرک به کار گرفته‌اند.

موقعیت فوعه و کفریا استان ادلب و منطقه ابوالظهور

این گزارش حاکی است که با سقوط فرودگاه ابوالضهور و استقرار نیروهای جدید در اطراف شهرک‌های الفوعه و کفریا، احتمال می‌رود که روند پیشروی حزب‌الله و ارتش سوریه در شهرک «مضایا» و پاکسازی شهر «الزبدانی» از بمب‌های کار گذاشته شده و جستجوی خانه‌به‌خانه [که تروریست‌ها را بشدت تحت فشار قرار داده] کُند شود زیرا که به موازت پیشروی رزمندگان «حزب الله»، احتمال تشدید حملات به شهرک‌های فوعه و کفریا وجود دارد.

فارس

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::