همه‌جای عراق سخن از سردار سلیمانی است

eagle شهریور ۱۷, ۱۳۹۴ 1
همه‌جای عراق سخن از سردار سلیمانی است

“مردم عراق آن‌قدر سردار قاسم سلیمانی را دوست دارند که در همه‌جای کشور ما از ایشان سخن می‌گویند”.

 

معاون اول رئیس پارلمان عراق با اشاره به آخرین تحولات این کشور و دستور اصلاحاتی که اخیراً از سوی «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق، صادر شده اظهار داشت: اصلاحات اتفاق خوبی است، چراکه اکنون شرایط در عراق به شدت نابسمان است و مردم با برگزاری راهپیمایی مصالحت آمیز خواستار احقاق حقوق خود هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر «همام الحمودی» با بیان اینکه در این راه “مرجعیت”، “مردم” و “دولت” دست در دست هم داده‌اند، تاکید کرد: همه یکصدا خواستار بهبود وضع فعلی هستند و مرجعیت، ملت و دولت نیز در تلاشند تا وضع موجود را به بهترین شکل ممکن تغییر دهند.

* تاکید ملت بر عدم تجزیه عراق

وی که با خبرنگار ابنا گفتگو می‌کرد، افزود: در این بین، درخواستی از سوی آمریکا مبنی بر تجزیه عراق مطرح شده که باید گفت موضوع تقسیم عراق موضوع تکراری است، چون مردم عراق بارها بر عدم تجزیه کشور خود تاکید کرده‌اند.

معاون اول رئیس پارلمان عراق به منابع نفتی این کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود در عراق و منابع نفتی عظیمی که در این کشور وجود دارد، اگر عراق تجزیه شود، استان‌هایی همچون “سلیمانیه” و “الانبار” نعمت‌های عظیم نفتی را از دست خواهند داد.

دکتر حمودی ادامه داد: با توجه به قانون اساسی کشور عراق، هر استانی می‌بایست توسط افراد بومی آن منطقه اداره شود، ولی ظاهراً آمریکا از این مسئله بی‌خبر است(!).

* حمایت مردم عراق از گروه حشد الشعبی

وی همچنین تلاش‌ها و رشادت‌های بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) را تحسین کرد و اظهار داشت: نیروهای بسیج مردمی درس بزرگی به دشمنان سرزمین عراق دادند، آنان به تروریست‌ها فهماندند که هرگز نمی‌توانند در مقابل عزم و اراده عراقی‌ها قدرت‌نمایی کنند و داعش هرگز یک گروه شکست ناپذیر نیست.

معاون اول رئیس پارلمان عراق با بیان اینکه رزمنده‌های حشد الشعبی توانسته‌اند محبوبیت زیادی در بین مردم بدست آوردند، تصریح کرد: تمام مردم عراق از بسیج مردمی به خاطر رشادت‌ها و دفاع از ناموس و وطن حمایت می‌کنند.

* در همه‌جای کشور ما از سردار سلیمانی سخن می‌گویند

دکتر حمودی در پاسخ به این سوال خبرنگار ابنا که “آیا تلاش‌های بی‌وقفه رسانه‌هایی همچون العربیه، الجزیره، اسکای نیوز و … که با چماق تبعیض نژادی قصد تخریب و تحریف نقش مستشاری فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در کشورهای عراق و سوریه را دارند، توانسته بر مردم شما کارساز باشد” گفت: هرگز این تبلیغات رسانه‌ای نتوانسته اذهان عمومی عراق را تحت تاثیر خود قرار دهد و مردم ما کاملاً نسبت به این موضوع هوشیارند.

وی با تایید نقش مستشاری قاسم سلیمانی در عراق اظهار داشت: مردم عراق آن‌قدر سردار سلیمانی را دوست دارند که در همه‌جای کشور ما از ایشان سخن می‌گویند.

معاون اول رئیس پارلمان عراق افزود: در گذشته مردم مناطق سنی‌نشین عراق همچون فلوجه و تکریت به شدت از ایران متنفر بودند، اما از زمانی که سردار سلیمانی برای انجام وظیفه مسستشاری وارد کشور ما شدند، مردم آن مناطق نیز به شدت مجذوب ایران شدند.

* عربستان با کشورهای همسایه رفتار دوستانه‌ای ندارد

دکتر حمودی در بخش پایانی این گفتگو حملات رژیم سعودی به مردم مظلوم یمن را محکوم کرد و خاطرنشان ساخت: عربستان با کشورهای منطقه خود از جمله عراق، رفتار دوستانه‌ای ندارد و این بار با هدف قرار دادن یمنی‌ها مهری تاییدی بر این ادعا زد.

گفتگو از: محمدجعفر جعفری
به کوشش: فاضل سعدی

ابنا

یک دیدگاه »

 1. جبهه هنرهای زیبا-شورای عالی بصیرت شهریور ۲۹, ۱۳۹۴ در ۱۳:۵۶ - Reply

  باسمه تعالی شانه

  یالثارات الحسین ع
  حزب الله انصار رسول الله اولاد روح الله
  المقاومة الفکریة العالمیة فی عصر الظهور
  الجبهة و البصیرة

  امام خمینی (ره):شهادت هنر مردان خداست و شهید نظر میکند به وجه الله.
  امام خامنه ای(دام ظله):گرامیداشت یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
  آیت ا…سیستانی(دام ظله):لاتقول لسنی اخواننا بل تقولوا انفسنا.
  آیت ا… سیدحسن نصرا…(دام ظله):بکلمتین جهزوا ملاجئکم.

  اللهم انصر جیوش المسلمین و عساکر الموحدین و احفظ مراجعنا العظام، آیت ا… سیستانی و آیت ا… سید حسن نصرا…
  و شیخ نمر النمر و شیخ عیسي قاسم و سید بدرالدین الحوثي و بشار اسد و هادي عامري و قاسم سلیماني
  و بالاخص قائد الامة الاسلامیة الامام خامنه اي.

  آری شهادت هدیه ای الهی است که فقط سالکان کوی دوست با آن مانوس و آشنا هستند و رمز ورود به آن را بس آشنا میداند و بس.
  انشاءا… که همه نوکران اهلبیت ع با گوش به فرمان بودن مرجعیت بزرگوار، خصوصا ولایت فقیه در صفی واحد از سربازان حضرت امام زمان عج و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء آنچنان بر دشمنان قران و عترت ع، داعش خبیث اسرائیلی امریکایی آل سعود خون آشام و تا نصر و فتح نهایی که همانا قدس شریف است بتازیم که دیگر فکر تجاوز از ذهن حیوانی و بی شعورشان به مردم مظلوم و بی گناه ساقط شود.

  پیروزی های پی در پی رزمندگان اسلام و قرآن را تا فتح نهایی به امت حزب ا…
  و خانواده شهداء،جانبازان و رزمندگان تبریک عرض می گوئیم.
  امید انشاا… در عصر ظهور بوده باشیم و علم یا لثارات الحسین ع را به صاحب اصلی این انقلاب و این قیام تحویل دهیم
  و شرمنده اهلبیت (ع) و شهدا نشویم.

  اللهم اشف صدر العباس و زینب بظهور المهدی عج
  واجعلنا من المنتظرین والشهداء والصالحین
  جبهه هنرهای زیبا،شورای عالی بصیرت
  مبلغین افتخاری مصلح جهانی

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::