الأزهر: جهاد علیه داعش واجب است

eagle آذر ۱۹, ۱۳۹۳ 0
الأزهر: جهاد علیه داعش واجب است

الأزهر مصر با برگزاری نشستی ضمن تاکید بر وجوب مقابله با گروه‌های تروریستی حتی در صورت کشته شدن در این مسیر، بیرون راندن تروریست‌ها از کشورهای مسلمان را خواستار شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، الأزهر در کنفرانسی که با محوریت مبارزه با تروریسم برگزار شد، راه‌های قانونی برای مقابله با گروه‌های تروریستی که به دنبال خشونت هستند را بررسی کرد.

الأزهر در نشست خود تحت عنوان «ظالمان و خوارج» اعلام کرد: گروه‌های تروریستی همچون داعش، اخوان‌المسلمین، و انصار بیت‌المقدس بر مساله حفظ وحدت هیچ توجهی ندارند چراکه همواره خواهان در دست گرفتن قدرت و یا پیگیری انگیزه‌های قومی و حزبی خود هستند و در این راه از دین به عنوان پوششی که تهمت‌ها را از آنها دور کند و حقیقت را پشت آن پنهان کنند، استفاده می‌کنند.

الأزهر با اشاره به سخنان خداوند متعال مبنی بر اینکه مجازات کسانی که با خداوند و رسول خدا می‌جنگند و خواهان ایجاد فساد در زمین هستند، قتل است، تاکید کرد که حاکم جامعه باید برای مجازات کسانی که دست به قتل و کشتار مردم می‌زنند، اختیار و آزادی لازم را داشته باشد.

الأزهر در نشست خود تاکید کرد که اخوان المسلمین سعی دارد تا کشتارهای خود را به عنوان امری جایز مطرح کند و حاکم جامعه باید هر کس را که ترویج کننده افکار آنان است را مجازات کند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::