“ابو معاویه” به دام افتاد

eagle شهریور ۹, ۱۳۹۴ 0
“ابو معاویه” به دام افتاد

“ابو معاویه” که سالها متواری بود شنبه در فرودگاه بیروت هنگام تلاش برای سفر به ترکیه با گذرنامه جعلی به نام برادرش ناصر، دستگیر شد.

دستگیری این تروریست، دستاورد دیگری برای سازمان امنیت عمومی لبنان به شمار می رود.

حاتم که از ساکنان روستای القرعون در منطقه بقاع غربی است از دهه نود در القاعده فعالیت داشت. کارنامه امنیتی او نشان می دهد که وی برای جنگیدن در صفوف این گروه به افغانستان سفر کرده بود. اطلاعات حاکی است حاتم از سال ۲۰۰۱ به جرم عضویت در القاعده و مشارکت در یک سری انفجارهایی که رستوران هایی با نام های آمریکایی در لبنان را هدف قرار داده، تحت تعقیب بود.

پیش از این حاتم به عضویت گروهی به نام «التکفیر و الهجره» در آمده بود. بسام کنج ملقب به «ابوعائشه» این گروه را تشکیل داده است.

همچنین نام حاتم به فهد الغامس سعودی و احمد سلیم میقاتی ملقب به ابو الهدی المیقاتی یکی از سرکردگان داعش گره خورده است. به طوری که گفته می شود وی یکی از اعضای گروهی بود که برای هدف قرار دادن سفارت ایتالیا در سال ۲۰۰۴ برنامه ریزی می کرد.

وی از القاعده و «التکفیر و الهجره» به گروه «فتح الاسلام» منتقل شد و در این گروه پست مهمی به عهده گرفت و به «ابوبکر عقیده» معروف شد.

حاتم طی سالهای گذشته در گروههای تروریستی مختلفی فعالیت داشته است.

وی مدتی در داخل اردوگاه عین الحلوه متواری بود و در گروههایی فعالیت داشت که سعی داشتند نیروهای سازمان ملل متحد در لبنان “یونیفل” را در جنوب هدف قرار دهند.

در گزارش های رسانه ای آمده است حاتم با ماجد الماجد سعودی سرکرده گردان های عبدالله عزام ارتباط داشت. فعالیت وی اخیرا به جذب جوانان و آماده سازی نیرو برای القاعده محدود بود.
بنابراین گزارش، حاتم در سازمان امنیت عمومی لبنان تحت بازجویی قرار دارد و در روزهای آینده به سازمان قضایی نظامی ارجاع خواهد شد.

العالم

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::