نظر رسانه‌هاي خارجي درباره سردار “قاسم سليماني” چيست؟

eagle شهریور ۶, ۱۳۹۴ 0
نظر رسانه‌هاي خارجي درباره سردار “قاسم سليماني” چيست؟

يکي از رسانه‌هاي خارجي درباره ارسال پيامک سردار سليماني به يکي از فرماندهان آمريکايي ادعايي را مطرح کرده که در اين گزارش علاوه بر نظر رسانه‌هاي خارجي به اين موضوع هم مي‌پردازيم.

سردار سرلشکر “قاسم سليماني” فرمانده سپاه قدس جمهوري اسلامي ايران يکي از تاثير گذارترين افراد غرب آسيا در مبارزه با تروريسم است و يکي از طلايه داران مبارزه با تروريست‌هاي تکفيري به شمار مي‌رود و اين نکته مورد توجه رسانه‌هاي خارجي نيز قرار دارد. البته کمک‌هاي فرمانده سپاه قدس بارها اعلام شده که در قالب مشورت‌ها و کمک هاي آموزشي بوده و هيچگاه در قالب حضور نظامي تعريف نشده است.

**وال استريت ژورنال: سردار سليماني مسئول نظامي عمليات برون مرزي و مخفي سپاه است
روزنامه وال استريت ژورنال (Wall Street Journal) درباره فرمانده سپاه قدس مي‌نويسد: سردار سليماني مسئول نظامي عمليات برون مرزي و مخفي سپاه است.

**ديلي استاز: داعش مرد مبارزه با داعش در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵
ديلي استار (Daily Star) با اشاره به ويژگي هاي سردار قاسم سليماني به عنوان فرمانده سپاه قدس عنوان داشت: ايدئولوژي فرمانده سپاه قدس تلفيقي از روش نرم و استراتژي سخت بوده و او حد فاصل سال‌هاي ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ به نيروهاي مردمي براي مقابله با دولت اسلامي (بخوانيد تروريست‌هاي داعش) ايفاي نقش کرده است.

**آبزرور: قاسم سليماني تنها کسي است که مي‌تواند داعش را شکست دهد
روزنامه انگليسي “آبزرور” تأکيد کرد که سردار “قاسم سليماني” فرمانده سپاه قدس احتمالاً تنها کسي است که مي‌تواند داعش را شکست دهد. “آبزرور” عنوان داشت: هنگامي‌که در ژوئيه گذشته ارتش عراق از مقابل داعش گريخت، اين ژنرال ايراني در صحنه حضور يافت و چند ساعت پس از سيطره داعش بر موصل، سليماني در بغداد بود و از آن زمان عمليات دفاع از بغداد را هماهنگ و نيروها را بسيج کرد.
“آبزرور” در پايان خاطرنشان کرد: سردار سليماني همچنين وقتي داعش، اربيل را تهديد کرد به کردستان عراق در شمال اين کشور رفت. فرمانده سپاه قدس در اقصي نقاط عراق مورد ستايش و قدرداني قرار گرفت به ويژه از سوي شيعيان؛ چرا که او احتمالاً تنها کسي است که مي‌تواند پيشروي داعش را متوقف کند.

**بيزينس اينسايدر: سردار قاسم سليماني، “مغز متفکر” عمليات ضد تروريستي
پايگاه اينترنتي “بيزينس اينسايدر” با انتشار عکسي از سرلشکر”قاسم سليماني” فرمانده سپاه قدس ايران در کنار “هادي‌العامري” فرمانده سپاه بدر عراق، در گزارشي به قلم “مايکل بي‌کِلي” نوشت: قاسم سليماني و هادي‌العامري آزادسازي شهر “جلولا” از چنگال داعش را جشن گرفتند. يکي از مقامات ارشد نظامي آمريکا که مدت طولاني در عراق خدمت کرده است معتقد است قاسم سليماني مغز متفکر عمليات نظامي ايران، کنترل همه امور را در اختيار دارد. اين گزارش مدعي شد: آمريکا زماني که با طرح قاسم سليماني در عراق همراهي کرد در واقع عراق را به ايران واگذار کرد. در نهايت هم نيروهاي خود را از عراق خارج کرد، اما همچنان هم براي ايجاد ثبات در اين کشور تلاش مي‎کند.

**نيوزويک : “سردار سليماني” مغز متفکر نظامي ايران در صحنه مبارزه با تروريسم
نشريه “نيوزويک” در مقاله‎اي به نقش ايران در مبارزه با تروريسم پرداخت و نوشت: ايران ظرف مدت زماني که عناصر داعش وارد خاک عراق شدند، بهترين آموزش‎ها و مشورت‎ها را به نيروهاي عراقي اعطا کرده و کمک‎هاي نظامي از قبيل سلاح به بغداد ارائه داده است. در مقاله نيوزويک آمده است ايران همچنين از طريق مغز متفکر نظامي خود يعني “قاسم سليماني” فرمانده نيروي قدس سپاه پاسداران که بسياري از فرماندهان نظامي او را فرمانده و استراتژيستي ممتاز مي‎دانند، به عراق کمک کرده است.
در اين مقاله با اشاره به تاثيرگذاري “سردار قاسم سليماني” در آزادسازي مناطق اشغال شده عراق توسط گروه تروريستي داعش، آمده است: تصوير “سردار سليماني” در ماه سپتامبر گذشته در ميدان نبرد “آمرلي” منتشر شد و اين تصوير پيامي آشکار براي غرب بود که تهران در جنگ با تروريسم حاضر است.

**سيد صادق خرازي” سفير پيشين ايران در لندن و سازمان ملل در صفحه فيس‌بوک خود نوشت:
سرلشکر “قاسم سليماني” همان کسي است که اوباما رئيس‌جمهور ايالات متحده درباره او به العبادي نخست‌وزير جديد عراق گفت: “او دشمن من است، اما من براي او احترام ويژه‌اي قائل هستم” و جان کري وزير خارجه آمريکا به دکتر “محمدجواد ظريف” وزير امور خارجه ايران گفته که “براي يکبار هم شده، مايل به ديدن سرلشکر سليماني است”.

**نيويورکر: سردار “قاسم سليماني” مرد قدرتمند منطقه غرب آسياست
نيويورکر (New Yorker) درباره قاسم سليماني فرمانده سپاه قدس نوشت: او يک مرد ميانسال ، داراي موهاي جو گندمي و متواضع است. او پس از آنکه در سن کمتر از ۵۰ سالگي به فرماندهي سپاه قدس رسيد به دنبال تغيير دومينوي قدرت در منطقه غرب آسيا به نفع ايران بود و در اين پروسه در زمينه با تاکيد بر قدرت نظامي گام برمي‌داشت. او نقش مهمي در حمايت از سوريه دارد و به حضور نامحسوس خود در جهان ادامه ميدهد.
اين نشريه با اشاره به نقش موثر فرمانده سپاه قدس در منطقه و به خصوص در عراق و سوريه از قول يکي از مقامات آمريکايي ياد آور شد: سردار “قاسم سليماني” مرد قدرتمند منطقه غرب آسياست”.

**ادعاي گاردين: ارسال پيامک از سوي سردار” سليماني” براي ژنرال “پترائوس”
روزنامه گاردين (The Guardian) درباره فرمانده سپاه قدس جمهوري اسلامي ايران نوشت : او فردي است که به طور مخفيانه در حال نفوذ در عراق است و به نظر مي‌رسد سردار سليماني کنترل بغداد و کل عراق را در دست دارد.
اين روزنامه با اشاره به پيامک فرمانده سپاه قدس به ژنرال “ديويد پترائوس مدعي شد: سردار “قاسم سليماني” در اين پيامک به فرمانده آمريکايي گفته “ژنرال پترائوس، شما بايد بدانيد که من کيستم؛ من “قاسم سليماني”، سياستگذار ايران در عراق، لبنان، غزه، و افغانستان هستم. ضمنا سفير ايران در “بغداد” يک عضو نيروي قدس بوده و جايگزين آن هم يکي از اعضاي نيروي قدس خواهد بود.
روزنامه گاردين (The Guardian) با اشاره به اظهارات مقامات عراقي درباره نقش سردار سليماني در عراق نوشت: او بدون هيچ سوالي قويترين مرد عراق است. او مردي با موهاي جو گندمي کم حرف است که هنگامي که بدون محافظ در منطقه تحت نفوذ آمريکايي ‌ها وارد شد آن‌ها عصباني شدند و گفتند چرا ما از دشمنمان ياد نمي‌گيريم.
ديلي ميل درباره فرمانده سپاه قدس نوشت: اکثر وقت سردار “سليماني” در ميدان نبرد با دولت اسلامي (تروريست‌هاي داعش) مي گذرد.او فرمانده قدرتمند سپاه قدس در مقابله با داع است و زماني که بغداد در محاصره بود با تلاش او و همکاري نيروهاي مردمي مبارزه وارد مرحله جديدي شد و البته آمريکايي ها با نگراني به ژنرال سليماني مي‌نگرند.
در مجموع رسانه‌هاي خارجي فرمانده سپاه قدس را مرد نيرومند و پر نفوذ در عراق و منطقه غرب آسيا مي‌دانند و معتقدند سردار سليماني در مبارزه با تروريست‌هاي تکفيري داعش نقشي بي ‌بديل ايفا مي‌کند. جداي از نکات مذکور برخي از رسانه‌هاي خارجي تلاش مي‌کنند تا چهره فرمانده سپاه قدس را مخدوش کنند و در اين مسير هر اقدامي که لازم باشد را انجام مي‌دهند.

باشگاه خبرنگاران

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::