انهدام کامل کاروان نظامی و لجستیکی رژیم سعودی در جیزان + عکس

eagle شهریور ۲, ۱۳۹۴ 0
انهدام کامل کاروان نظامی و لجستیکی رژیم سعودی در جیزان + عکس

نیروهای مردمی و ارتش یمن کاروان خودروهای نظامی و لجستیکی سعودی را در استان جیزان به صورت کامل منهدم کردند.

این کاروان نظامی که در آن چندین خودرو زرهی، تانک و لودر بود، در کمین نیروهای مردمی در جیزان هدف قرار گرفت.

المیادین با پخش تصاویری از این حمله تاکید کرد که نیروهای مردمی از سلاح‌های جدید از جمله موشک‌های کورنیت بهره گرفتند و‌ چندین نظامی سعودی نیز در این حمله کشته شدند ولی عربستان اعلام کرد که تنها یک نفر از نظامیانش در جیزان کشته شده است.

سعودی‌ها هر روز که از بحران یمن می‌گذرد در مقابل انقلابیون یمنی ضعیف‌تر می‌شوند و تلفات بیشتری متحمل می‌شوند.

روز شنبه هم منابع نظامی یمن از انهدام پایگاه «الممعوط» عربستان در پی اصابت ۲۲ گلوله خمپاره خبر دادند.

شبکه المسیره نیز گزارش داد، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، پایگاه دارالنصر سعودی را در منطقه جیزان عربستان به کنترل خود درآوردند.

این شبکه همچنین از حملات توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع نظامی سعودی در پاسخ به تجاوزات و جنایات مستمر آل سعود علیه ملت یمن خبر داد.

شبکه المسیره همچنین صحنه‌هایی از انهدام خودروهای زرهی سعودی در پایگاه نظامی العمود در منطقه جیزان عربستان و انهدام خودروهای نظامی امارات در منطقه مکیراس یمن پخش کرد.

عربستان سعودی نیز تایید کرد که یک فرمانده ارشد ارتش این کشور در پی حملات مرزی یمن به جنوب عربستان کشته شده است.

خبرگزاری رسمی عربستان یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد سرلشکر «عبدالرحمن بن سعد الشهرانی» فرمانده لشکر ۱۸ ارتش هنگام بازدید از محل استقرار نیروهای نظامی این کشور در امتداد مناطق مرزی جنوب عربستان، در حملۀ نیروهای یمنی به شدت مجروح شد. این فرمانده ارشد پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.

خبرگزاری رسمی یمن سبا، به نقل از منابع نظامی اعلام کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور یک فروند هلی‌کوپتر آپاچی امارات را در منطقه یسوف بین روستای الصلعا و جبل یسوف حد فاصل استان البیضا و ابین منهدم کردند.

بر اساس این گزارش این هلی‌کوپتر در حالی که از عناصر «منصور هادی» حمایت می‌کرد با یک فروند موشک زمین به هوا سرنگون شد.

این دومین هلی‌کوپتر آپاچی نیروهای متجاوز به یمن است که رزمندگان انصارالله طی سه روز گذشته آن را سرنگون می‌کنند. روز جمعه نیز عربستان به سرنگونی یک هلی‌کوپتر آپاچی خود در منطقه جازان در جنوب این کشور اعتراف کرد که دو خلبان آن کشته شدند.

نیروهای یمنی چنین حملاتی را به تلافی حملات هوایی بی‌رحمانۀ عربستان سعودی انجام می‌دهند.

حملات هوایی عربستان سعودی به یمن بدون مجوز سازمان ملل و با هدف تضعیف جنبش مردمی انصارالله و بازگرداندن عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن به قدرت از ششم فروردین ماه سال جاری آغاز شده است.

سازمان بهداشت جهانی در تاریخ ۲۰ مرداد اعلام کرد تا کنون بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ نفر در بحران یمن کشته شده‌اند. اگرچه منابع محلی در یمن تعداد قربانیان را بسیار بیشتر از این رقم می‌دانند.

ابنا

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::