پیام های حضور برادر بشار اسد در شهر جورین / عملیات سنگین ارتش سوریه در استانهای حماه و ادلب

eagle مرداد ۲۳, ۱۳۹۴ 0
پیام های حضور برادر بشار اسد در شهر جورین / عملیات سنگین ارتش سوریه در استانهای حماه و ادلب

سرهنگ “ماهر اسد” برادر بشار اسد رئیس جمهور سوریه تصمیم گرفت به منظور رساندن چند پیام به همگان، به بازدید از این منطقه برود. اولین پیام این بود که دولت سوریه از منطقۀ دوران که منطقۀ مهم راهبردی است دفاع خواهد کرد و برای آن بالاترین اهمیت را قائل خواهد بود.

دومین پیام برای تکفیری هایی بود که به جورین حمله ور می شوند. این افراد باید بدانند که اگر به این شهر حمله کنند، تاوان سنگینی خواهند پرداخت زیرا برای دفاع از این شهر، از همه انواع سلاح استفاده خواهد شد، چرا که مسئولیت دفاع از این شهر به عهده فرماندهی عالی ارتش سوریه است و به همین دلیل است که از آن بازدید کرد.

سومین پیام، افزایش روحیه نیروهای سوری بود. ماهر اسد می خواهد به این نیروها بگوید که این جنگ، جنگ مرگ و زندگی است و هیچ یک از افسران سوری حق ندارند از این منطقه عقب نشینی کنند.

پیام چهارم به عربستان، قطر و ترکیه بود که از گروه های مسلح تکفیری پشتیبانی می کنند. با توجه به این که سرهنگ ماهر اسد، برادر بشار اسد است، پیام بازدیدِ او از جورین آن است که وی در این منطقه خواهد جنگید و به گروه های تکفیری و محور ترکیه – قطر عربستان اجازه پیروزی یا نفوذ به جورین را نخواهد داد.

سرهنگ ماهر اسد، ترجیح داد با بالگرد به جورین برود و پس از فرود در این شهر، نشستی با نیروهای سوری برگزار کرد و به آن ها اعلام کرد جنگی که در پیش دارند، جنگِ مرگ و زندگی خواهد بود و وی با فرماندۀ این جبهه لحظه به لحظه در تماس خواهد بود و روند جنگ را پیگیری خواهد کرد.

در این میان، بر خلاف شایعه پردازی رسانه های مغرض که گفته بودند سرهنگ ماهر اسد در حمله به مقر فرماندهی در دمشق زخمی شده است، وی در سلامت کامل به سر می برد و به صورت طبیعی راه می رفت و هیچ گزندی به او نرسیده است.

خبرنگار شبکه خبری العالم که ارتش سوریه را در میدان نبرد همراهی می کند، گزارش داد: ارتش سوریه مواضع تروریست ها را در مناطق البحصه، فورو و الزیاره استان حماه زیر آتش گرفت و تلفات و خسارات سنگینی به همدستان آنها در مناطق جسر الشغور و اریحا استان ادلب وارد کرد.

تروریست های تکفیری با وجود حملات مکرر خود در مناطق المنصوره و القاهره استان حماه نتوانسته اند هیچ پیشروی میدانی داشته باشند زیرا ارتش با آتش سنگین خود، هرگونه تحرکات آنها را متوقف می کند. ارتش همچنین به مواضع تروریست ها در مناطق واصف، جسر الشغور و محمبل استان ادلب حمله کرده و مسیرهای پشتیبانی آنها را بین اریحا و جسر الشغور نیز زیر آتش گرفته است که این امر باعث کاهش حملات تروریستی شده است.

یکی از نیروهای ارتش سوریه امروز جمعه در مصاحبه با شبکه خبری العالم گفت: عملیات نظامی ارتش در منطقه سهل الغاب (شهرستانی در شمال غرب استان حماه) همچنان ادامه دارد که تاکتیک حمله و عقب نشینی در این عملیات اجراء می شود.

ارتش سوریه در سهل الغاب تلاش می کند که مواضع دفاعی نزدیکتری به دشمن داشته باشد و همه مواضعش از استحکام خوبی برخوردار باشد و به علت نزدیکی مناطق درگیری به همدیگر، تاکتیک حمله و عقب نشینی را درپیش گرفته است و برای رصد کردن بهتر تحرکات تروریست ها، درپی به دست گرفتن کنترل ارتفاعاتِ مُشرف بر بخش وسیعی از منطقه سهل الغاب است .

یک منبع نظامی اعلام کرد: عملیات نظامی ارتش در استان های حماه و ادلب به علت نزدیکی مناطق عملیات با مناطقی همچون مناطق استان لاذقیه از اهمیت خاصی برخوردار است .

خبرنگار العالم در پایان گفت: حملات شدید ارتش و مقاومت به مواضع گروه های تروریستی بیش از پیش این گروه ها را زیر فشار گذاشته و حلقه محاصره آنها را تنگ تر کرده است .

منبع: العالم

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::