اگر ایران نمی ایستاد بسیاری از پایتخت ها در اختیار داعش بود

eagle مرداد ۲۱, ۱۳۹۴ 0
اگر ایران نمی ایستاد بسیاری از پایتخت ها در اختیار داعش بود

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد اگر ایران در منطقه مردانه نمی ایستاد، معلوم نبود که بسیاری از پایتخت ها در اختیار داعش نباشند.
رسالت به نقل از وزیر امور خارجه نوشت: هدف از تحریم را هیچ کس فشار اقتصادی بیان نمی کند بلکه هدف آن تغییر سیاست است تا به مردم فشار بیاورند و از حاکمیت جدا کنند و مردم نیز حاکمیت را راضی کنند که به خواسته وضع کنندگان تحریم گردن نهند.
ظریف تاکید کرد: حضور مردم در انتخابات نشان داد که تحریم ها در ایران اثر ندارد و این موجب شد که طرف مقابل از اینکه بتواند اراده اش را بر ایران تحمیل کند، ناامید شده و به مذاکرات روی آورد.
خبر «اوباما :راهی جز پذیرش غنی سازی در ایران نداشتیم»؛ تیتر دوم صفحه اول روزنامه رسالت بود که به سخنان رییس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه سی ان ان اختصاص داشت.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد اگر ایران در منطقه مردانه نمی ایستاد، معلوم نبود که بسیاری از پایتخت ها در اختیار داعش نباشند.
رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با سی ان ان اذعان کرد راهی جز پذیرش غنی سازی در ایران نداشته است. اوباما در پاسخ به این سئوال فرید ذکریا که ‘کشورهای هسته ای زیادی هستند که برنامه هسته ای صلح آمیز دارند اما حق غنی سازی ندارند. آیا اصرار روی این موضع غیر ممکن بود و این امتیازی بود که شما مجبور شدید بدهید؟’ گفت: در داخل ایران اجماع وجود دارد که آنها باید حق غنی سازی داشته باشند. پیمان ان پی تی درباره جلوگیری از تسلیحاتی شدن برنامه هسته ای موضع روشن گرفته است اما درباره استفاده از انرژی هسته ای صلح آمیز هیچ ممنوعیتی را بیان نمی کند. ما درمیان همپیمانان جهانی خود در این باره حمایت نداشتیم. پس در دنیای واقعی، گزینه های جایگزینی که شما توصیف کردید وجود نداشتند. فکر می کنم اگر کنگره آمریکا توافقی را رد کند که جان کری وزیر خارجه آمریکا و کارشناسان ارشد هسته ای ما با حمایت قاطع دنیا ، مذاکره کردند در این صورت است که اگر تصور کنیم کشورهایی مثل چین یا روسیه همچنان داوطلبانه از تحریم ها پیروی می کنند یک توهم خواهد بود. این قابل اثبات است.

روزنامه رسالت

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::