صف آرایی «گنبد آهنین» و موشک‌‎های حزب الله +تصاویر

eagle مرداد ۲۱, ۱۳۹۴ 1

گنبد آهنین که در جنگ سال ۲۰۱۴ با حماس عملکرد ضعیفی داشت، چگونه می‌تواند در مقابل موشک‌های حزب‌الله در جنگ آینده عملکرد موثری داشته باشد؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، توان موشکی رزمندگان حزب‌الله لبنان عامل بازدارنده‌ای در جهت جلوگیری از تجاوزات ارتش مجهز اسرائیل گردیده است.

صف آرایی «گنبد آهنین» و موشک‌‎های حزب اللهصف آرایی «گنبد آهنین» و موشک‌‎های حزب اللهصف آرایی «گنبد آهنین» و موشک‌‎های حزب الله

ادعای نتانیاهو!!

اخیرا یک روزنامه کویتی مدعی شده است که اسرائیل و شخص نتانیاهو معتقد است قادر است به ایران ضربه بزند و هرگونه پاسخ موشکی حزب‌الله را می‌تواند تحمل کند.

در پاسخ می‌توان اشاره‌ای به جنگ ۳۳ روزه جولای و آگوست ۲۰۰۶ داشت که با بازخوانی آن جنگ نقاط ضعف ارتش اسرائیل و شهرک‌نشینان شهرک‌های صهیونیست‌نشین شمال سرزمین‌های اشغالی مشخص خواهد شد.

در جنگ ۳۳ روزه جولای و آگوست ۲۰۰۶ که به نام “حرب تموز” نیز معروف شد ، در تابستان ۹ سال قبل ارتش اسرائیل با هدف سرنگونی حزب‌الله حملات همه‌جانبه‌ای از زمین، هوا و دریا علیه حزب‌الله آغاز کرد.

صف آرایی «گنبد آهنین» و موشک‌‎های حزب الله

در دو روز اول جنگ آن‌ها به گفته برخی رسانه‌های غربی لانچرهای موشک حزب‌الله در شرق لبنان را هدف قرار دادند و فرمانده ارتش در تماس با اولمرت مدعی شد “جنگ تمام شد و ما پیروز شدیم” و این در حالی بود که اسرائیل در فکر پیروزی زودرس  لانچر موشک‌های کاتیوشای حزب‌الله لبنان دهها موشک به شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک کرد.

البته شکست نبرد در زمین و دریا برای اسرائیل محرز بود، هرچند که در هوا به کمک دکترین تحمیل خواسته خسارت‌هایی را به زیرساخت‌های لبنان وارد کرد.

پاسخ موشکی حزب‌الله در سال ۲۰۰۶

در طول ۳۳ روز جنگ حزب‌الله بیش از ۴ هزار موشک به شهرها و شهرک‌های صهیونیست‌نشین استان ناحیه شمالی از جمله “صفد”،  “نهاریا”، “طبریا”، “کرمئیل”، “کریات شمونه”، “آفولا”، “حیفا”، “مرون” و … شلیک کرد و در آن جنگ شهر بندری_ تجاری “حیفا” روزانه قریب به ۲۰۰ میلیون دلار خسارت دید.

صف آرایی «گنبد آهنین» و موشک‌‎های حزب الله

صف آرایی «گنبد آهنین» و موشک‌‎های حزب الله

صف آرایی «گنبد آهنین» و موشک‌‎های حزب الله

صف آرایی «گنبد آهنین» و موشک‌‎های حزب الله

صف آرایی «گنبد آهنین» و موشک‌‎های حزب الله

حال که بیش از ۹ سال از آن جنگ می‌گذرد تحولات منطقه وارد مرحله جدیدی شده و سیاست‌های اسرائیل از جنگ مستقیم به نبرد نیابتی و پشتیبانی تجهیزاتی از تروریست‌های تکفیری تبدیل شده است.

سردار جزایری: ابهت حزب الله در جنگ آینده  با اسرائیل  خیره کننده خواهد بود

سردار سرتیپ “سید مسعود جزایری” معاون ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران؛  درباره اینکه در رسانه‌های صهیونیستی مطرح شده در جنگ آینده “حزب الله”  بیش از هزار موشک به سمت سرزمین های اشغالی شلیک خواهد کرد و آیا در آینده درگیری نظامی رخ خواهد داد و توان نظامی حزب الله را چگونه ارزیابی می کنید، اظهار داشت: اگر جنگی در آینده بین رژیم صهیونیستی و “حزب الله ” رخ دهد، اتفاقات ویژه‌ای  رخ خواهد داد.

وی با اشاره به جنایات صهیونیست‌ها و اشغالگران قدس ضد مردم مظلوم فلسطین خاطرنشان کرد: درباره رخدادهای آینده از هم اکنون نمی‌توان سخن گفت  اما آنچه که مشخص است، ابهت “حزب الله” در جنگ آینده  با اسرائیل  خیره کننده خواهد بود.

محور مقاومت چه تغییری کرده است؟

محور مقاومت در طول ۴ سال اخیر تجربه جنگ با تروریست‌های تکفیری مورد حمایت اسرائیل را در کارنامه دارد و توانسته توان موشک‌های زمین به زمین خود را گسترش دهد، تا جایی که رسانه‌‌‌های صهیونیستی معتقدند توان موشکی مقاومت چند برابر گردیده و گنبد آهنین تاثیری در برابر آن نخواهد داشت.

صف آرایی «گنبد آهنین» و موشک‌‎های حزب الله

صف آرایی «گنبد آهنین» و موشک‌‎های حزب الله

اسرائیل در چند سال اخیر تلاش کرده تا با سامانه “گنبد آهنین” از جان شهروندانش حفاظت و خسارت‌های زیرساختی جلوگیری کند، درحالی که عملکرد ناموفق سامانه “گنبد آهنین” در سال ۲۰۱۴ در جنگ با حماس و جهاد اسلامی نشان داد که در مقابل بیش از ۱۰۰ موشک در روز عملکرد بین ۲۰ تا ۳۰ درصد دارد، یعنی از هر ۱۰۰ موشک ۷۰موشک اصابت خواهد کرد و لذا اگر حزب‌الله در روز ۱۲۰۰ موشک شلیک کند، سامانه “گنبد آهنین” تنها در مقابل ۲۰۰ موشک شهرک‌نشینان را واکسینه می‌کند و بقیه موشک‌ها اهداف خود را خواهند یافت و اصابت خواهند کرد.

“گنبد آهنین” ارتش رژیم صهیونیستی قطعا همه موشک‌های شلیک شده حزب‌الله را نمی‌تواند دفع کند و ادعای نتانیاهو قابل استناد نخواهد بود.

یک دیدگاه »

  1. پرنده سرگردان مرداد ۲۲, ۱۳۹۴ در ۰۲:۲۶ - Reply

    بسم رب الشهداء و الصدیقین پیامی از کوچکترین فرد این جامعه اسلامی وانقلابی به سردمداران رژیم غاصب اسراییل:ای کفتار صفتان حواستان باشد که اگر قائد اعظم ما فقط اشارتی برای نابودی شما با دست و یا زبان نماید آنچنان خاک مناطق اشغالی را بر سر شما خراب کنیم وخاک سرزمین هایی که به زور اشغال کرده اید برسرتان خراب کنیم که برای پیدا کردن یک جای امن برای خود حاضر شوید تن به هر خفتی بدهید ما ایرانی هستیم والبته شیعه امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع) وفرزندان کسانی که ۸ سال در برابر دست کم ارتش ۳۰ کشور دنیا وتجهیزات اکثریت قریب به اتفاق تمامی کشورهایی که اسلحه قابل فروش و مدرنی برای تجارت و فروش به صدام ملعون داشتند با دست خالی ایستادیم .پس مواظب خودتان باشیدومجبات نابودی خود را فراهم نسازید این را هم بگویم نه از داخل ایران بلکه از داخل همان سرزمین هایی که اشغال کرده اید وبه زور صاحب شده اید حیفا و تل آویو ” صفد”، “نهاریا”، “طبریا”، “کرمئیل”، “کریات شمونه”، “آفولا”، ، “مرون وبقیه مناطق اشغالی ” وبه قول ما ایرانی ها بعدا مجبور خواهید شد یک سوراخ موش را برای نجات جان خود به چندین هزار دلار بخرید که فکر نکنم در آن موقع پیدا شود ما آنچه شرط بلاغ است با شما گفتیم. راستی یک توصیه هم به نخست وزیرتان دارم و آن اینکه وآن اینکه بزرگان وحکماء ما گفته اند جواب ابله ان خموشی است این ضرب المثل درکتاب های بچه های دبستانی ماست.باور ندارید این کتاب ها کابیه اسراییل یک نگاهی بیندازد بد نیست خصوصاخود شخص نخست وزیر این رژیم غاصب حال خود میدانید .ودر پایان اینکه : وای اگر سید علی خامنه ای حکم جهادم دهد / ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد.( راستی ما دانش آموز شاگرد کلاس اول حسین فهمیده هستیم اگرنمی شناسیدش از سران منفور حزب بعث در موردش سوال کنید بد نیست. شاگرد کلاس اول .شاگرد کلاس اول . کلاس اول ) والسلام

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::